Витрати забудовників на облаштування громадських просторів поблизу ЖК можуть досягати 3-10 млн. грн

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Витрати девелоперів на облаштування громадських (публічних) просторів поблизу споруджуваних житлових комплексів можуть досягати 3-10 млн. грн. Про це заявив керівник проекту RUSANIV RESIDENCE Олександр Ізаров.

Експерт зазначив, що такі витрати передбачені в більш ніж 80% споруджуваних ЖК категорії комфорт +, бізнес, бізнес + з терміном введення об'єктів в експлуатацію в 2021-2022 роках. За його словами, додаткові витрати забудовників викликані, з одного боку, прагненням підвищити інвестиційну привабливість ЖК для майбутніх покупців, а з іншого - вирішити ряд нагальних питань району забудови.

За його словами, в світлі загальносвітової тенденції забезпечення сталого розвитку, підвищується роль публічних просторів міст, і це вимагає активного діалогу місцевої громади, девелоперів і влади.

«На сьогоднішній день забудовники, реалізують проекти підвищеної комфортності в основному в форматах багатофункціональних житлових комплексів (класи бізнес і бізнес +),«місто в місті» (комфорт, комфорт +) прагнуть створити сприятливе середовище не тільки для майбутніх покупців, а й для всіх жителів району будівництва. Це стосується, наприклад, тих проектів, які будуються поблизу парків, скверів, озер, набережних, де створюються нові пішохідні зони, облаштовуються велодоріжки та ін. Зусилля забудовників спрямовані саме на модернізацію / реконструкцію таких об'єктів», - сказав він.

Олександр Ізаров зазначив, що тільки за останні 3 роки, за різними оцінками, київські девелопери витратили понад 300 млн. грн на облаштування території, переважно рекреаційного призначення, поблизу будівництва.

На його думку, новий Генеральний план Києва, а саме - території занедбаних промислових зон, дають можливість девелоперам підійти до питання будівництва комплексно, створюючи на величезних промислових територіях не тільки концептуальні масштабні житлові комплекси з допоміжними об'єктами інфраструктури, а ще й нові громадські зони відпочинку і дозвілля.


Експерт вважає, що на створення громадських просторів на місці колишніх промислових зон забудовники готові відводити близько ¼ території під будівництво.

«За моїми оцінками, витрати на створення нових громадських просторів на території ЖК або поблизу їх в найближчі 3-5 років можуть скласти до 20-25% собівартості будівництва», - зазначив він.

Як приклад, експерт також повідомив, що програма розвитку функціонального публічного простору Русанівській набережній «Friendly Public Space», яку започаткувала компанія «Русанівка Інвест», замовника будівництва багатофункціонального житлового комплексу бізнес-класу RUSANIV RESIDENCE по вул. Євгена Сверстюка, 54, вперше обговорювалася за участю міжнародних експертів на 10 Всесвітньому міському форумі ООН, який об'єднав 169 країн і більше 13000 учасників з усього світу.

Так дана програма передбачає реконструкцію понад 1,5 м2 частині Русанівській набережній, прилеглої до вулиці Ованеса Туманяна у Дніпровському районі Києва.

«Реалізація цієї програми дозволить забезпечити конструктивний діалог між суспільством і забудовниками, в процесі якого створюється дійсно розумне і комфортне міське середовище для сучасного життя», - підкреслив він.

Крім реконструкції набережної, планується створення пішохідних і велодоріжок, встановлення освітлення, лавок, висадка зелених насаджень по вул. Євгена Сверстюка. На даний благоустрій замовник проекту - компанія «Русанівка Інвест» - виділив 12 млн. грн.


Підпишись на новини від me3.com.ua