Експерт: Попит на нові квартири до кінця року може збільшиться до 10-15%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Масив

За умови стабільної економічної ситуації в країні, до кінця року попит на квартири на первинному ринку житла може збільшиться до 10-15%. Таку думку висловила керівник з розвитку проектів компанії Citex Development Дарія Бедя.

Головною причиною збільшення попиту експерт вважає відповідність курсу національної валюти «внутрішньоринковому» курсу, закладеному забудовниками у вартість квартир ще в грудні 2018 - січні 2019 років.

«Не секрет, що ціни на первинному ринку житла прив'язані до курсу американського долара. І в кінці 2018 року гривневі ціни на квартири відповідали курсу, який був на той момент, а це 27-28 грн за долар. Але після різкого зміцнення гривні на 17-20%, більшість компаній-забудовників на найбільш ліквідні типи квартир не знизили свої гривневі ціни. Іншими словами, середні ціни відповідали цінами, сформованими ще в кінці 2018 року. І саме цей факт став однією з причин відтоку частини потенційних покупців, які зберігали свої заощадження в іноземній валюті», - розповіла вона.

Разом з тим, Дарія Бедя зазначила, що, починаючи з другої половини березня 2020 року, коли курс гривні знизився до показників січня минулого року, на ринок повернулися саме «доларові» покупці, які купують житло переважно в інвестиційних цілях.

Крім цього, для стимулювання попиту в умовах карантину, за її словами, забудовники впровадили ряд стимулюючих акцій ще й для тих покупців, які зберігали свої заощадження в гривні. Так, наприклад, багато великих компаній зафіксували ціну на квартири по неіснуючому курсу 24,8-25,5 грн / дол.


«В умовах «карантинної кризи» більшість великих девелоперів сконцентрували свої сили на активному будівництві розпочатих об'єктів, а також на стимулювання попиту. Фіксація заниженого курсу, з одного боку, привернула увагу тих, хто зберігав свої заощадження в гривні, а з іншого - подібні акції дають можливість придбати квартиру з додатковою знижкою в розмірі близько 10% і для «доларових» покупців», - підкреслила вона.

Експерт також торкнулася питання зниження інвестиційної привабливості депозитів і облігацій внутрішньої держпозики, що змушує багатьох перенаправляти свої кошти переважно в первинний ринок житла або купівлю іноземної валюти.

При цьому, як вважає Дарія Бедя, незважаючи на існуючі ризики, прибутковість вкладень при купівлі житла на початкових етапах будівництва до моменту здачі об'єкта в експлуатацію на сьогоднішній день досягає в середньому до 25-30%.

«Порівнюючи ціну квартир на старті будівництва і по його завершенню (близько 2 років), очевидно, що прибутковість таких вкладень може досягати до 15% в рік», - підкреслила експерт.

Вона зазначила, що пасивний дохід від здачі квартири в оренду також варіюється від 12% до 15% в залежності від локації ЖК, площі квартири, якості ремонту, а також рівня витрат на комунальні платежі.

«У другій половині 2020 року попит на оренду однокімнатних квартир саме в нових житлових комплексах повернеться до докризових показників, які на 20% вище, ніж пропозиція. Таким чином, перенасичення ринку оренди якісними квартирами навряд чи станеться, що дає можливість потенційним інвесторам отримати запланований прибуток від здачі квартири в найм», - підсумувала Дарія Бедя.


Підпишись на новини від me3.com.ua