Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів закликала Уряд організаційно забезпечити реалізацію програми «Велике будівництво», не зупиняти будівництво інфраструктурних об’єктів, та запровадити на час карантину окремі фінансові механізми підтримки розвитку будівництва.
Про це йдеться у відкритому зверненні Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів до Кабінету міністрів України.
«Учасники Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів на підприємствах дотримуються карантинних вимог, ініційованих Президентом України, Урядом, народними депутатами України, та в даних економічних умовах намагаються забезпечити життєдіяльність будівельної галузі», - йдеться у заяві.
У спілці виробників будматеріалів зазначили, що «Січень-лютий 2020 року – то інерція та наявність волі до праці. Але березень-квітень 2020 року – місяці самогальмування, самозавмирання… не продаються квартири, будівельні матеріали, не інвестуються об’єкти інфраструктури».
За даними спілки, на сьогодні будівельники витрачають колосальні кошти на пасажирський транспорт, логістику та санітарні заходи. На заводах та будівництвах працівників обмаль, і потрібен лише контроль та виконання санітарних епідеміологічних норм.
Аналіз стану будівельного комплексу України свідчить:
- Україна будує мало, потрібно в 3-5 разів більше.
- Велика диспропорція за регіонами.
- Самоізолюватися українцям є де: дачі, городи, заводи, будови, ремонт квартир тощо.
Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій звернув увагу на досвід Уряду останніх тижнів, який свідчить, що для медицини, освіти, культури, та й на утримання влади, силовиків тощо потрібні гроші. Тому, на його думку, наразі доцільно сконцентруватися не на питанні як провести секвестр бюджету, а як заробляти доходи бюджету.
«Гроші заробляються на заводі, будові і в полі, - наголосив Іван Салій і додав, - Без грошей та роботи люди і Україна деградують та хворіють».
З огляду на наведене Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів закликала Уряд організаційно забезпечити реалізацію програми «Велике будівництво», не зупиняти будівництво інфраструктурних об’єктів, та, наприклад, запровадити хоча б тимчасову акцію іпотечного кредитування під 1-2%.
Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів висловила готовність всіляко сприяти зусиллям Уряду у налагодженні ефективної економічної діяльності в умовах карантину.
Як раніше повідомляв портал
МЕтри, проектом змін до Держбюджету -2020, розробленого у зв’язку поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, передбачено виключення фінансування Держфонду регіонального розвитку та інших програм та субвенцій, які мали спрямовуватись на розвиток територій у 2020 році. Водночас, Міністерство розвитку громад і територій України звернулося до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з пропозицією окремо передбачити у держбюджеті фінансування програми «Великого будівництва» в обсязі 2,1 млрд гривень.