Експерт: до середини літа забудовники cтримуватимуть ціни

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
панелька

До липня велика частина забудовників намагатиметься стримувати ціни. Таку думку висловила директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу POLARIS Home & Plaza Анжеліка Саакян.

За її словами, на даний момент, не дивлячись на девальвацію гривні, більшість компаній зацікавлене в тому, щоб ціна для покупців була прийнятною.

«Я вважаю, що в умовах, що склалися перегляд цін не буде відповідати купівельним очікуванням. Існуючі ціни були встановлені ще в січні 2019 року, в них був закладений курс в 27-28 грн за долар. Тому на даний момент немає видимих причин міняти цінники, мотивуючи цей крок девальвацією гривні», - розповіла Анжеліка Саакян.

Вона нагадала, що, починаючи з другої половини березня, деякі компанії впровадили спеціальні акції з фіксування курсу долара на позначці від 24,8 до 25,5 грн, щоб максимально залучити потенційних покупців, які зберігають свої заощадження в національній валюті. При цьому експерт вважає, що про ефективність подібних акцій можна буде судити вже після закінчення карантину або його істотного ослаблення, коли покупець повернеться на ринок.

Що стосується можливого подорожчання собівартості будівництва, яке може стати об'єктивною причиною для зростання вартості житла, Анжеліка Саакян зазначила, що при стабільності курсу на рівні 27-28 грн/дол. навряд чи виробники будматеріалів істотно переглянуть свої ціни. Але при подальшому падінні гривні, відбудеться подорожчання будівництва в середньому на 5-10%, що позначиться і на ціновій політиці забудовників.

«Більшість виробників будівельних матеріалів зацікавлене в тому, щоб попит на їх продукцію залишався стабільним, відповідно різке збільшення цін їм не на руку, адже тоді вони не втратять збут. Тому можу припустити, що середні ціни на первинному ринку Києва в травні-червні будуть залишатися стабільними, а будь-які коливання відбуватимуться в діапазоні 1-2%. Але це за умови стабільності національної валюти і зрозумілої і прогнозованої економічної ситуації. Якщо ж курс опуститься нижче 29-30 грн за долар, то зростання вартості будівництва буде просто неминучим», - зазначила експерт.

Анжеліка Саакян також торкнулася питання надійності вкладень в первинний ринок в умовах масової зупинки будівництва і економічної невизначеності в країні. Вона вважає, що на даний момент найменші втрати будуть в об'єктах надійних забудовників, особливо це стосується тих проектів, в яких бере участь 2 і більше девелоперів.

«Не виключено, що до кінця 2020 року з ринку піде до 1/3 компаній, які на даний момент будують до 25% всіх об'єктів. При цьому покупець вже зараз націлений на проекти, що реалізуються в партнерстві декількох девелоперів, так як саме вони дають певні гарантії, що будівництво буде продовжено. Для реалізації таких проектів залучаються власні кошти забудовників в розмірі до 60-70% від кошторисної вартості будівництва», - підкреслила Анжеліка Саакян.

Експерт зазначила, що після закінчення карантину купівельний попит буде сконцентрований переважно на об'єктах нових форматів житла, в яких, крім якості будівництва і планувальних рішень, особливу увагу приділено створенню самодостатнього інфраструктурного комплексу.

«На сьогоднішній день повноцінний інфраструктурний комплекс здатний підвищити привабливість того чи іншого ЖК. Адже більше 80% покупців націлені на придбання квартир в об'єктах нових форматів, які крім комфортного середовища для життя, ще й обіцяють високу прибутковість вкладень: різниця в ціні на котловані і завершальній стадії будівництва може досягати до 30-50% від початкової суми вкладень. Тому цілком очікувано, що після пожвавлення ринку рівень продажів в таких об'єктах може суттєво зрости», - підсумувала Анжеліка Саакян.