Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП 4 травня повідомили про підозру у вчиненні нових злочинів екскомандувачу Національної гвардії України, колишньому народному депутату (екскінцевому бенефіціарному власнику) та низці посадовців компанії-забудовниці, які є підозрюваними у заволодінні майном ГУ Національної гвардії України на 81,64 млн грн.
Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро без оприлюдненя імен підозрюваних. Водночас у НАБУ зазначили, що мова йде про компанію-забудовника ТОВ «Укрбуд Девелопмент». Таким чином, підозрюваним колишнім народним депутатом - колишнім кінцевим бенефіціаром компанії-забудовника є Максим Мікітась. Другий підозрюваний - колишній командувач Нацгвардії Юрій Аллеров.
Також НАБУ встановлено ще двох учасників корупційної схеми, яким 30 квітня 2020 року теж повідомлено про підозру. Йдеться про ексзаступника начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління та ексзаступника начальника відділу централізованих розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України.
Таким чином коло підозрюваних у заволодінні 81,64 млн грн зросло до восьми.
«В ході досудового розслідування детективи встановили нові епізоди незаконної діяльності цих осіб. Зокрема, здобуто докази отримання екскомандувачем Нацгвардії неправомірної вигоди за вчинення дій в інтересах компанії-забудовниці. Йдеться про 125 тис. дол. США готівки, які він в подальшому розподілив між собою (100 тис. дол. США) та заступником начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ (25 тис. дол. США)», - йдеться в повідомленні.
Крім того, слідство встановило, що посадовець Нацгвардії отримав у завуальованій формі неправомірну вигоду від колишнього народного депутата та низки топпосадовців компанії-забудовниці й у вигляді квартири загальною площею 76,00 кв.м та ринковою вартістю 1,82 млн грн. Ця неправомірна вигода надана під виглядом укладення угоди нібито оплатного придбання близькою родичкою екскомандувача Нацгвардії майнових прав на зазначену нерухомість за спеціальною ціною у сумі лише 592,8 тис грн. (7 800 грн./кв.м.). Аби приховати факт отримання неправомірної вигоди та легалізувати походження нерухомості, бенефіціари та топменеджмент компанії-забудовниці вдалися до низки незаконних дій шляхом підготовки, укладення та підписання фіктивних правочинів і листів.
«Також встановлено непоодинокі факти використання колишнім кінцевим бенефіціарним власником (екснародним депутатом) та іншими посадовцями компанії-забудовниці завідомо підроблених офіційних документів (звітів про оцінку на замовлення ТОВ «Укрбуд Девелопмент»), які вони використовували в процесі обміну квартир Нацгвардії у будинках в центрі столиці на нерухомість на околиці Києва, а також з метою подальшого укриття вчиненого особливо тяжкого злочину», - зазначили в НАБУ.
Слідство встановило, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Проте згодом, у 2016-2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,635 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.