В НБУ вважають, що іпотеки під 10% найближчим часом не буде

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
дешевая ипотека

Терміни появи іпотеки під 10% річних зсуваються на кінець 2020 року. Відбувається це через пандемію COVID-19 та карантинні заходи, запроваджені в Україні. Про це повідомила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова під час інтерв'ю, яке оприлюднила пресслужба НБУ.

Також, на думку посадовиці українського центробанку, для появи дешевої іпотеки має бути виконано декілька умов.

«Для відновлення іпотеки потрібна прозорість на ринку нерухомості та платоспроможний позичальник. Тому багато що залежить від того, яким буде вихід з карантину. Якщо до кінця II кварталу всі обмеження будуть зняті й бізнес почне відновлюватися, то до кінця року ми можемо говорити про запуск іпотеки», – впевнена Катерина Рожкова.


Для цього, на думку першої заступниці голови НБУ, банкам необхідно знизити депозитні ставки.

«Другий важливий момент – це ціна. Якщо банки правильно збудують свою процентну політику, то ціна ресурсу може до кінця року знизитися так, що іпотека під 10% стане реальністю. Це дуже гарна ставка. Були часи, коли валюта кредитувалася під 12%», – зазначила посадовиця Нацбанку.

Також, банки чекають, коли буде скасовано мораторій на стягнення валютної іпотеки.

«Третій момент – це юридичні ризики, які банки закладають до вартості іпотеки. Наприклад, мораторій на стягнення валютної іпотеки. Їх потрібно вирішувати. Без цього іпотека не те що не полетить, вона не буде запущена. Насправді запуск іпотеки позитивно відіб’ється на суміжних галузях і стане стимулом для відновлення економіки. Тому ми продовжуємо працювати з банками – за ставками, продуктами, ціною ресурсу, а також з Міністерством юстиції та Кабінетом Міністрів», – наголосила Катерина Рожкова.


Підпишись на новини від me3.com.ua