Експерт: Кількість інвестиційних покупок на первинному ринку житла становить понад 55%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
37

На кінець липня кількість інвестиційних придбань на київському первинному ринку житла становить понад 55%.

Про це повідомив керівник проекту RUSANIV RESIDENCE Олександр Ізаров.

Як зазначив експерт, в порівнянні з лютим, кількість таких угод збільшилася більш ніж на 10%. При цьому більше 30% всіх квартир, придбаних з метою збереження і примноження коштів, припадає на об'єкти на початкових стадіях будівництва (до 6 місяців з моменту старту будівельних робіт), з яких понад 2/3 - це об'єкти нових форматів (багатофункціональні житлові комплекси, об'єкти формату live-work-play і ін.).

«Проаналізувавши весь обсяг інвестиційних покупок в залежності від класу або формату житла, стадії будівництва, то можна зробити висновок, що на сьогоднішній день їх кількість в об'єктах нових форматів через очікувану високу ліквідність вкладень становить близько 60%, в комфорт-класі - до 45%, в бізнес-класі - не вище 25%, а сегменті економ - близько 20%», - повідомив він.

Олександр Ізаров звернув увагу на те, що серед усього обсягу інвестиційних покупок більш 60% становлять 1-кімнатні, 25% - 2-кімнатні, 10% - 3-кімнатні, 5% - багатокімнатні квартири.

«Популярність 1-кімнатних квартир обумовлена як високою затребуваністю невеликих за площею квартир (до 46 м2), так і швидкою окупністю вкладень при їх здачі в оренду - в середньому до 5-7 років», - підкреслив експерт.

На його думку, до кінця року кількість «інвестиційних» квартир може перевищити 60% від усього обсягу продажів.

Олександр Ізаров також торкнувся затребуваних механізмів придбання житла. Так, за його даними, на середину липня, в порівнянні з травнем, значно збільшилася частка квартир, придбаних в розстрочку.

«Для стимулювання попиту в період карантину, багато київських забудовники запропонували безпроцентні види розстрочок до моменту закінчення будівництва ЖК. Надалі цей крок девелоперів істотно підвищив рівень продажів при розстрочці: з 30% від усього обсягу продажів на початку травня, до 48% в липні», - розповів експерт.

Він повідомив, що на даному етапі механізм розстрочення найбільше використовується в сегменті комфорт-житла і об'єктах нових форматів - до 50-55% від усього обсягу продажів в цих класах. В економ-класі частка таких покупок не перевищує 30%, в бізнес-сегменті - не більше 10-15%, в елітній категорії - не більше 5%.

Олександр Ізаров вважає, що за сприятливої економічної кон'юнктури, до кінця 2020 року кількість придбаних квартир за допомогою цього механізму може перевищити 50%.

Що ж стосується іпотеки, то, за даними експерта, за неповних 7 місяців 2020 роки для квартир на первинному ринку Києва, придбаних за допомогою кредитування, знизилася з 3-3,5% до 1,5%.

«З одного боку, невизначеність і побоювання, викликані карантином, а з іншого боку - очікування зниження ставок по іпотеці, змусили частину покупців відмовитися від покупки квартири в кредит, що називається, «до кращих часів». Адже саме доступна іпотека може стати для покупця відмінною альтернативою розстрочення, перш за все, за рахунок більш тривалого терміну її погашення. Але на даному етапі програми за безвідсотковими розстрочкам від забудовників виглядають набагато краще. До кінця року, швидше за все, кількість квартир, придбаних за допомогою іпотеки, істотно не збільшиться. У кращому випадку воно повернеться на «докарантинну» позначку в 3-4% від усього обсягу продажів», - підсумував Олександр Ізаров.