У Києві ще 16 будівель можуть отримати статус пам’яток

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Памятники культуры

Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив до Міністерства культури та інформаційної політики перелік об’єктів культурної спадщини, що пропонуються до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення. Про це повідомили у Департаменті.

Відтак, мова йде про наступні 16 об’єктів, із яких за категорією «пам‘ятка архітектури»:

⁃ Львівська площа, 14;

⁃ Львівська вулиця, 80;

⁃ вулиця Саксаганського, 78 (садиба 1911-12, у якій проживав Бобрусов М. П.);

⁃ вулиця Саксаганського, 78-А;

⁃ вулиця Хрещатик, 20-22;

⁃ вулиця Хрещатик, 34 (раніше – великий торговий комплекс, так званий «Старий Пасаж», або «Пасаж Ждановського» (за ім’ям домовласника). Його формування розпочалося ще у 1870-х роках і було завершено 1900 року. Центральний ризаліт флігеля в глибині курдонеру акцентувався двома жіночими скульптурними постатями в нішах;

⁃ вулиця Сагайдачного, 6.

За категоріями «пам’ятка історії та архітектури»:

⁃ вулиця Саксаганського, 78-Б;

⁃ вулиця Пушкінська, 30;

⁃ вулиця Пушкінська, 30-Б;

⁃ вулиця Дегтярівська, 13 (окремо комплекс та окремо за вказаною адресою за об’єктами: замок, слідчий корпус, лікарня, адміністративний будинок). Мова йде про Лук’янівський тюремний замок, споруджений у 1850-60-х роках.

За категорією «пам’ятка історії»:

⁃ вулиця Саксаганського, 60-В (садиба 1890, у якій проживав Миклухо-Маклай М. М (брат  мандрівника-етнографа).

Раніше Департамент передав до Мінкульту облікову документацію на перелік об’єктів культурної спадщини, що пропонуються до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, з яких тільки на вулиці Пушкінській – 24 об’єкти. Окрім того, подано для надання статусу пам’ятки місцевого значення і занесення до Держреєстру будинки на вул. Б. Хмельницького, 9-Б та кутовий будинок на Пушкінській, 20-А/Б. А також історичні будинки на Кирилівській, 35 (Пивоварний завод), б-рі Шевченка, 1, б-рі Дарницькому, 23, пров. Політехнічному, 2-А та об’єкти культурної спадщини комплексу споруд київського Арсеналу (колишній завод «Арсенал») на вул. Московській, 2-8.

«На жаль, щодо всіх цих об’єктів, за якими було вже передано облікову раніше, й досі не має руху. Сподіваюся, що робота із надання статусу пам’яток історичним будівлям таки активізується», – наголосив директор Департаменту Олександр Никоряк.

Нагадаємо, що Державний реєстр нерухомих пам’яток України – банк даних, сформованих за єдиними ознаками та принципами, що містить відомості про пам’ятки культурної спадщини.