Донецькі злочинці присвоїли столичну нерухомість на 200 млн грн

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
прокур

Органи прокуратури завершили досудове розслідування у багатоепізодному кримінальному провадженні за фактами заволодіння учасниками злочинної організації об’єктами нерухомості державної, комунальної та приватної власності на суму понад 200 млн гривень.

Про це повідомила пресслужба прокуратури міста Києва.

Указана група діяла на території міста Києва з кінця 2017 року по серпень 2019 року. Очолювали її колишній керівник районного відділу Державної виконавчої служби України у Донецькій області та приватний підприємець з м. Донецьк.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що організатори злочинів створили філію комунального підприємства та були акредитовані Міністерством юстиції України як суб’єкт державної реєстрації. Державними реєстраторами філії комунального підприємства були особи, які за грошову винагороду передали підозрюваним ключі доступу до Державного реєстру речових прав, а один з державних реєстраторів використовував підроблений паспорт громадянина України», - йдеться в повідомленні.

Упродовж 2017-2019 років учасники злочинної організації з використанням підроблених документів та електронних ключів доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заволоділи земельними ділянками, житловими і нежитловими приміщеннями на території міста Києва.


При цьому завдано збитків територіальній громаді міста Києва на суму 111 млн гривень, державі – на суму 41 млн гривень, фізичним та юридичним особам на суму 50 млн гривень.

З метою приховання протиправного походження майна учасники злочинної організації за сприяння суддів судових органів Донецької та Херсонської областей отримували позитивні рішення у цивільних справах, на підставі яких здійснювали реєстраційні дії відносно нерухомого майна, тим самим легалізовували майно, одержане злочинним шляхом.

Наразі досудове розслідування відносно п’яти членів злочинної організації та двох суддів завершено та надано доступ до матеріалів досудового розслідування потерпілим та стороні захисту. Матеріали відносно одного з учасників злочинної організації виділено в окреме провадження та зупинено у зв’язку з його розшуком.

Крім того, на теперішній час за позовами прокуратури незаконно відчужені об’єкти на суму понад 111 млн гривень вже повернуті територіальній громаді міста Києва. На решту майна накладено арешт та вживаються заходи щодо його повернення належним власникам.

Також за повідомленням прокуратури, розслідується ще близько 50 фактів незаконного вибуття об’єктів нерухомості з власності на підставі підроблених документів.  Слідство у даному провадженні триває.


Підпишись на новини від me3.com.ua