Верховна рада закріпила законом, що ОСББ платитимуть за електрику за тарифами для населення

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
rada

Верховна Рада ухвалила закон щодо врегулювання тарифів на постачання електроенергії багатоквартирним будинкам. Про це повідомила пресслужба Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Як зазначили у профільному комітеті, Законом передбачено, що електрична енергія, що купується у постачальника універсальних послуг та споживається для потреб:

- функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку (роботу індивідуальних теплових пунктів, котелень, ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв) та освітлення дворів, східців і номерних знаків;

- дачних та дачно-будівельних кооперативів,

- садових товариств,

- гаражно-будівельних кооперативів;


- балансоутримувачам майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (містечок із збірних модулів, гуртожитків, оздоровчих таборів, будинків відпочинку, санаторіїв, пансіонатів, готелів тощо);

- релігійним організаціям на комунально-побутові потреби.

оплачується за цінами, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим споживачам.

Також цим Законом передбачається норма, яка дозволяє здійснювати моніторинг діяльності учасників ринку при купівлі/продажу за двосторонніми договорами та реагувати на можливі маніпулювання під час торгівлі електроенергією.

«В змісті йдеться, що сторони двостороннього договору, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта або є афілійованими між собою, протягом 3 робочих днів після укладення двостороннього договору інформують Регулятора про предмет договору, ціну електричної енергії та/або порядок її розрахунку (формування), обсяг електричної енергії та графіки погодинного обсягу купівлі-продажу електричної енергії, строки та порядок постачання електричної енергії», - наголосили в профільному комітеті ВР.

Регулятор, з метою забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії, має право встановлювати обмеження щодо місячного обсягу продажу електричної енергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими учасниками ринку електричної енергії, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою. Таке обмеження не може бути більшим 50 відсотків їх місячного обсягу продажу електричної енергії.


Підпишись на новини від me3.com.ua