Зробити житло більш доступним допоможе зручна іпотека

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
дост-житло

Наразі для більшості українців отримання іпотечного кредиту - неможливе. Змінити ситуацію можливо шляхом створення зручних умов іпотечного кредитування. Це питання обговорювалося на зустрічі Президента Конфедерації будівельників України з Головою Української фінансової житлової компанії Василем Шкураковим, Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимуром Хромаєвим і представниками будівельного сектору Ігорем Ніконовим, Володимиром Зубиком.

Про це написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«На одного українця приходиться 24 кв. м житла, а 70% житлового фонду — застаріле. Для того, аби вийти на європейський рівень забезпечення сучасним і якісним житлом, де на одного мешканця приходиться біля 60 кв. м, треба побудувати мінімум 2 млрд квадратних метрів житлової нерухомості. Цей обсяг за нинішніми темпами ми будуватимемо ледь не 200 років», - зазначив він.

За словами Президента КБУ, збільшити обсяги будівництва вже в найближчі 2-3 роки можливо шляхом створення зручних умов іпотечного кредитування. Влада підтримує цей напрямок, про що говорить створення компанії Укрфінжитло за аналогом американської практики.

Лев Парцхаладзе додав, що українці зможуть взяти свою іпотеку на термін - понад 25 років і під фіксовану ставку 7% на всі періоди.

«Важливо, що держава має намір запустити іпотеку, адже будівельна галузь — це один із драйверів економіки. Мультиплікатор інвестицій в будівництво становить приблизно 6, тобто кожна гривня, вкладена в сектор, акумулює додаткові 6 гривень для економіки», - підкреслив він.

Лев Парцхаладзе поінформував: «Базові 2,7% ВВП від будівництва спочатку трансформуються в додаткові 6.2% ВВП операцій з нерухомим майном. Щонайменше стільки ж виробничих операцій, прямо пов'язаних з будівельним сектором, закладено в інших статтях ВВП. Також це більше 20-ти дотичних професій, пов’язаних із будівельними проектами».

Президент КБУ наголосив, що потрібно створити інструмент, який буде вигідний для всіх — громадян, бізнесу та держави.