Оновлено Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Kremin1

Відтепер паспорт об’єкта будівництва, складений за результатами обстеження, буде виготовлятися за допомогою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Як повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України, відповідний проєкт постанови, розроблений цим відомством, вже схвалений Урядом.

Обстеження будівель і споруд дозволяє визначити їхній поточний технічний стан та перспективу експлуатації в подальшому. Завдяки обстеженню виявляються дефекти та можливі пошкодження, які можуть спричинити аварійну ситуацію або повне чи часткове руйнування об’єктів.

Паспорт повинен бути складений для всіх об’єктів класу наслідків СС2 та СС3, зокрема, це заклади освіти, культури, спорту, медичного і оздоровчого призначення, адміністративні будівлі, об’єкти інженерної, транспортної інфраструктури та енергетики, а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків.

Завдяки прийнятим змінам, органи державної влади, місцевого самоврядування та громадяни, отримають відкритий доступ до інформації про фактичний технічний стан будівель та споруд, термінів їхніх планових обстежень, а також до рекомендацій експертів щодо необхідних заходів для забезпечення надійності та безпеки об’єктів.

Змінами також передбачено, що виконувати роботи з обстеження зможуть лише виконавці, які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з обстеження у будівництві, або підприємствами, установами чи організаціями, у складі яких є такі виконавці. Інформація про них міститиметься у Реєстрі будівельної діяльності, що є компонентом Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.