Столичному будинку «Квіти України» надали охоронний статус

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
KvityUkrainy

Навчально-методичний павільйон «Квіти України» отримав статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. Про це повідомила пресслужба Київської міської держадміністрації з посиланням на заступника столичного голови Володимира Прокопіва.

«Своїм наказом Департамент охорони культурної спадщини вніс будівлю «Квіти України» до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва», – зазначив Володимир Прокопів.

За його словами, копія цього наказу була також направлена до Міністерства культури та інформаційної політики України з метою внесення об’єкту до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Упродовж місячного строку власник повинен укласти охоронний договір на щойно виявлений об’єкт. Крім того, «Квіти України» тепер підлягають захисту, згідно зі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини», – наголосив заступник голови КМДА.

Він нагадав, що згідно із Законом «Про охорону культурної спадщини», будь-які роботи на щойно виявлених об’єктах здійснюють винятково за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на підставі погодженої із ним науково-проєктної документації.

У КМДА нагадали, що Департамент культурної спадщини КМДА не надавав забудовнику жодного дозволу на будівельні роботи на об’єкті «Квіти України». Оскільки цей об’єкт перебуває в історичному ареалі столиці, погодження та дозвіл на будівельні роботи має надавати Міністерство культури України.

Як повідомляв портал МЕтри, «Квіти України» - навчально-методична будівля, побудована в середині 80-х років 20 століття в стилі модернізму. Проект був розроблений народним архітектором України Миколою Левчуком. У 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Спорудження функціонувало як магазин-оранжерея. Плани забудовника щодо перебудови будинку та його подальші дії призвели до протистояння з громадськістю. Протестанти 12 липня зупинили руйнацію будинку «Квіти України», зламавши паркан та заблокувавши будівельну техніку. Протестанти залишились на будмайданчику, щоб не дати завершити демонтаж. Частина з них навіть зайняла дах будівлі.