За підсумками року вартість земельних ділянок в київському регіоні може зрости на 20%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
загород

За даними Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, за підсумками 2021 року вартість земельних ділянок в київському регіоні може зрости на 20%.

Президент АФНУ Юрій Піта зауважив, що станом на кінець липня здорожчання землі на відстані до 20 км від Києва становить в середньому 15-18%. Крім того, основний попит сконцентрований на наділах площею 10-15 соток з рекреаційними можливостями (розташованими поблизу озером, рікою чи лісом) та підведеними інженерними комунікаціями.

“Понад 60% попиту на земельні ділянки під забудову припадають на ділянки з “підготовленими” комунікаціями, а також з чудовими рекреаційними можливостями”, - підкреслив експерт.

За його словами, ринок землі під забудову досить активний: за офіційними даними Міністерства юстиції України кількість угод із земельними ділянками у II кварталі 2021 року порівняно з I кварталом зросла більш як на 20%. Крім того, як розповів очільник АФНУ, попит на землю і надалі зростатиме в межах 3-5% щомісяця.

“Наразі попит на земельні ділянки вже на 5-7% переважає пропозицію. І вірогідно до кінця року кількість покупців буде на 15% більшою за реальну кількість виставлених на продаж ділянок”, - підкреслив Юрій Піта.

Експерт звернув увагу на те, що, за підсумками 7 місяців 2021 року, понад 70% всіх укладених угод в цьому сегменті ринку нерухомості здійснюється з інвестиційною метою.
За його даними, громадяни України охоче вкладають наявні кошті у ринок нерухомості. При цьому понад 45% інвесторів цікавить первинний ринок житла, близько 30% - ринок земельних ділянок і заміської нерухомості (приватні будинки, таунхауси, котеджі) і близько 25% інвесторів вкладають кошти у вторинний ринок (переважно малогабаритні квартири площею 35-50 м2 старої забудови).

“Через економічну невизначеність, можливий новий локдаун, до кінця року кількість інвестиційних угод може зрости ще на 5-10%. Громадяни намагатимуться убезпечити себе від економічної непрогнозованості, вкладаючи кошти саме в нерухомість, адже немає інших рівнозначних ринків для інвестицій, які б гарантували не лише збереження статків, а ще й можливий прибуток”, - наголосив фахівець.

Експерт звернув особливу увагу на тому, що до кінця року фактично буде сформована максимальна ціна на землю під забудову й впродовж першої половини 2022 року цінові коливання будуть незначними.

“Ринок житлової нерухомості в усіх сегментах, окрім оренди, вже цього року досягне пікових, але економічно мотивованих цін. Тому варто очікувати, що у першому півріччі 2022 році на ринку нерухомості пануватиме цінова стабільність. Також варто очікувати незначне спадання активності покупців та досягнення балансу між попитом і пропозицією”, - підсумував Юрій Піта.