Європейський банк реконструкції та розвитку 2 вересня підписав з Київською міською радою кредитну угоду про надання 140 млн євро кредитних коштів на модернізацію столичного енергокомплексу.
Про це порталу
МЕтри повідомили у КП «Київтеплоенерго».
Залучення міжнародного фінансування до проєкту модернізації централізованого теплопостачання м. Києва дозволить впровадити сучасні підходи і технології в столичну систему централізованого теплопостачання, яка входить до трійки найбільших в Європі.
В рамках проєкту передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде проведено реконструкцію неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів. Загалом проєкт повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України — досягти кліматично нейтрального статусу до 2060 року.
«Завдяки проєкту з ЄБРР ми зможемо досягти ключових цілей, визначених у Стратегії розвитку теплоенергетики Києва. Це посилення конкурентоспроможності ТЕЦ в умовах роботи ринку електроенергії, підвищення енергоефективності та екологічних стандартів, надійності та якості послуг централізованого теплопостачання для киян. Ми зможемо впровадити якісно нові підходи до генерації тепла і електроенергії, покращити стійкість та надійність постачання теплової та електричної енергії в Києві, побудувати сучасну систему диспетчеризації та автоматизації у теплопостачанні», — зазначив директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд.
Також на ТЕЦ-5 планується встановлення конденсаційного економайзера, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.
Проєктом передбачено встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу усього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники.
Нагадаємо, КП «Київтеплоенерго» забезпечує близько 90% тепла і майже 60% електроенергії для потреб столиці. В управлінні комунального підприємства — понад 2,7 тис. км тепломереж, дві потужні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також майже 200 теплоджерел (станцій теплопостачання і котелень).
Після переходу теплоенергетичного комплексу в управління міста КП «Київтеплоенерго» розпочало його масштабну модернізацію. У 2019-2020 рр. проведено повну реконструкцію 270 км тепломереж, капітальні ремонти енергоблоків на ТЕЦ тощо. Загальний обсяг інвестицій сягнув близько 1 млрд грн.