В Одесі понад 60% звернень до рієлтора надходить від покупців житла

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
photo_2021-09-15_13-26-03З початку 2021 року в Одесі понад 60% звернень до професійних рієлторів надходить від потенційних покупців житла.

Про це розповіла Ольга Архипова, голова Одеського регіонального відділення Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України.

За її словами, найбільші зміни відбулися в ставленні громадян до якості надаваних послуг. Так потенційні клієнти все частіше вимагають від фахівця з нерухомості максимальне розуміння ринкових тенденцій, аналогових та конкурентних пропозицій, якісного консалтингу, вміння аналізувати ринок для формування найбільш вигідних пропозицій для інвестування. Такий запит передбачає, що рієлтор повинен мати відповідні знання і навички, вміти оперативно вирішувати питання будь-якої складності.
“Варто розуміти специфіку Одеси, як курортного міста. Можна сказати, що на первинному ринку понад 50% угод укладається з метою інвестицій (збереження коштів), на вторинному ринку таких угод понад 35%. Звісно, що громадяни вкладають кошти, розраховуючи на те, що їхня інвестиція буде принаймні надійно захищена, яку можна буде в подальшому вигідно реалізувати. І це цілком можливо, отримавши якісну професійну рієлторську послугу”, - наголосила експертка.

На її думку, для клієнтів дуже важливим є впевненість в кваліфікації фахівця з нерухомості, достовірності наданих ним даних, ексклюзивний (індивідуальний) підхід, клієнтоорієнтованість тощо.

“В умовах відсутності закону, що регулює рієлторську діяльність, на ринку поступово відбувається “самоочищення”: кількість звернень до професійних і сертифікованих фахівців зростає. Натомість зменшується кількість охочих звертатися до неперевірених рієлторів”, - підкреслила фахівчиня.

У найближчі 2 роки, як розказала експертка, на ринку рієлторських послуг Одеси варто очікувати зростання кількості інвестиційних угод в межах 10%.
“Ринок поволі стає орієнтованим на потреби покупця-інвестора. Це дуже важлива зміна, що відбувається по всій країні. Громадяни намагаються купувати житло, орієнтуючись не лише на ціну, а й на якість пропозиції, на можливий інвестиційний прибуток”,  - резюмувала Ольга Архипова.

Підпишись на новини від me3.com.ua