У вересені новобудови Харкова подорожчали в середньому на 4%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Kharkiv-vokzal

За підсумками вересня житло на первинному ринку Харкова подорожчало в середньому на 4%, а з початку року ціни зросли вже на 9,5%. Наразі вартість квартир в новобудовах становить $800 / м2.

Про це розповів Андрій Правдін, голова Харківського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України.

Експерт звернув увагу на те, що в структурі пропозиції понад 60% складають квартири економ-класу із середньою вартістю $550 / м2. На відміну від більшості великих регіональних центрів України, в Харкові найбільший попит припадає не на 1-кімнатні, а на 2-кімнатні квартири.
“В останні кілька місяців найбільший попит на первинному ринку спостерігається на 2-кімнатні квартири площею 60-70 м2. Натомість забудовники будують об’єкти, які на 70% складаються з 1-кімнатних квартир. Тому можна говорити, що зараз у Харкові є певний дисбаланс попиту і пропозиції”, - зазначив фахівець.
За його словами, на початкових стадіях будівництва до 80% придбань здійснюють інвестори з метою перепродажу квартир вже на завершальних етапах зведення будинків.


“Зараз дуже великий вибір квартир в об’єктах, близьких до завершення. За винятком будинків компанії “Житлобуд 1”, квартири в яких розкуповують за лічені години після старту продажів”, - сказав він.

На його думку, у 2022 році на вартість житла в новобудовах Харкова вплинуть наступні фактори: 1) зростання вартості будівельних матеріалів та будівельно-монтажних робіт, 2) збільшення зарплат робітників, залучених до будівництва, 3) заборона перепродажу до набуття права власності квартир, придбаних на старті продажів в об’єктах компанії “Житлобуд 1” (цю заборону впровадила компанія “Житлобуд 1” з 2021 року), 4) входження на харківський ринок забудовників з Києва, Запоріжжя, Львова та Одеси, 5) рівень актуального попиту у співвідношенні з пропозицією, 6) соціально-економічна ситуація в регіоні та Україні загалом.

“Поки зарано прогнозувати, що буде з цінами на новобудови у 2022 році. Проте вже зараз можна стверджувати, що до кінця року цінова політика забудовників буде більш зваженою та деякою мірою стриманою. Жодна девелоперська компанія не зацікавлена в тому, щоби різко впали продажі в їхніх об’єктах. Адже суттєве зростання цін, хай навіть мотивоване збільшенням собівартості будівництва, веде до скорочення кількості потенційних покупців”, - вважає Андрій Правдін.

Ймовірний черговий локдаун, за його твердженням, навряд чи суттєво позначиться на ринку житла Харкова.

“Новий етап боротьби з коронавірусом за рахунок жорстких обмежень майже не позначиться на попиті та ціновій динаміці. Власне громадяни адаптувалися до “пандемічних” умов. Лише в сегменті оренди ймовірне короткочасне падіння попиту в межах 20%. Проте в перший місяць по завершенню локдауну, “згаяний” попит буде повністю надолужено”, - підсумував Андрій Правдін.

Підпишись на новини від me3.com.ua