В Україні починають діяти міжнародні правила ціноутворення у будівництві

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

Мінрегіон у рамках реформи сфери містобудування затвердив нові Кошторисні норми України, що відповідають тим, які діють в країнах Європи. Про це повідомила пресслужба відомства з посиланням на заступницю Міністра розвитку громад і територій Наталію Козловську.

«Алгоритм ціноутворення у будівництві, який діяв в нашій країні до сьогодні, не відповідав вимогам сучасності. У затвердженому документі визначені основні концептуальні засади оновленої системи ціноутворення у будівництві, а також порядок визначення вартості проєктно-вишукувальних робіт згідно з нормами, які діють у країнах Європейського Союзу», — зауважила Наталія Козловська.

Заступниця Міністра додала, що ці кошторисні норми є обов’язковими для застосування при визначенні вартості будівництва об’єктів із залучення бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій і кредитів, наданих під державні гарантії.

Із запровадженням вказаних Кошторисних норм України надано можливість:

Підряднику — формувати тверду договірну ціну з використанням укрупнених показників вартості робіт на одиницю виміру певного виду роботи (наприклад, на м2 покриття автомобільної дороги):

- витрати на заробітну плату робітників-будівельників;

- витрати на експлуатацію будівельних машин та механізмів;


- витрати на будівельні матеріали, вироби та комплекти (конструкції);

- загальновиробничі та адміністративні витрати;

- інші роботи та витрати (у тому числі кошти на покриття витрат, пов’язаних з інфляційними процесами);

- прибуток.

Таке спрощення призведе до значного зменшення кількості документів, які подаються при узгодженні договірної ціни та під час здачі обсягів виконаних робіт.

Ключовими критеріями при прийнятті виконаних робіт будуть: якість, строки, обсяги та відповідність проєктний документації. Також підряднику дозволено застосовувати міжнародно визнані форми звітування за виконані роботи при будівництві об’єктів за бюджетні кошти.

Замовнику — формувати відомість обсягів робіт за міжнародними системами вимірювання, що дозволить іноземним підрядникам достовірніше вести свою цінову політику, опираючись на зрозумілі для них коди й назви видів робіт.

Проєктувальнику — обчислювати вартість проєктно-вишукувальних робіт за трьома методами (відсотковий, калькуляційний, із використанням збірників цін), у залежності від зміни складових вартості (у тому числі трудових та матеріально-технічних ресурсів) та передбачати у Зведеному кошторисному розрахунку, зокрема, кошти на проведення аудиту безпеки автомобільних доріг та оцінку впливу на довкілля.
Підпишись на новини від me3.com.ua