Київська влада розриватиме договори з орендарями за нецільове використання землі

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Kyivrada

У Київській міській раді відбулося перше засідання робочої групи щодо напрацювання механізму виявлення, припинення та запобігання виникненню фактів використання земельних ділянок Києва не за цільовим призначенням. Про це повідомила пресслужба Київради.

За словами депутата Київської міської ради, секретаря постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Юрія Федоренка, було отримано велику кількість скарг від киян стосовно того, що земельні ділянки використовуються не за цільовим призначенням.

«Наразі оформлено попередній перелік адрес порушників, які підготовлено разом з Департаментом земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації. Зібрано понад 3 600 договорів оренди, кожен з яких буде перевірятися на виконання всіх умов співпраці. До орендарів, які використовують землю не за цільовим призначенням та не розраховуються з містом повністю, запроваджуватимуться дії реагування: або приведення договорів до відповідності фактичного використання, або розірвання договорів», – розповів Юрій Федоренко.


Депутат навів приклад, коли на ділянці, орендованій із комунальної власності міста, згідно з містобудівною документацією повинна бути виробнича база, а фактично там будується новий торговельний центр. Даний факт негативно відображається на надходженнях до місцевого бюджету, оскільки відсоткова ставка орендної плати для виробництва є значно меншою, ніж для ТЦ.

Як зазначив депутат Київської міської ради, перший заступник голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко, на засіданнях робочої групи вивчатиметься перелік земельних ділянок, які використовуються орендарями з порушеннями умов договорів.

«Орендарі, які свідомо користуються ділянками не за цільовим призначенням мають нести відповідальність. За різними оцінками бюджет міста недоотримує майже 5 млрд грн надходжень. Фактично це 20 нових шкіл, або 50 комфортних парків щороку», – наголосив Григорій Маленко.
Підпишись на новини від me3.com.ua