Екологічна комісія Київради підтримала зняття з розгляду проекту Детального плану території Святошин-2

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
zaborona-1

Постійна комісія Київської міської ради з питань екологічної політики підтримала петицію щодо зняття з розгляду проекту Детального плану території (ДПТ) житлового масиву Святошин-2. Про це повідомила прес-служба Київради.

Автор звернення Олег Ступа зазначає, що проект ДПТ «Святошин-2» розроблено з грубими порушеннями законодавства України і Генерального плану розвитку Києва та жодним чином не враховує потреб киян та мешканців Святошинського району.

“Проектом не передбачено будівництво жодного лікувального закладу зі стаціонарними відділеннями, жодного стадіону, басейну чи спортивного комплексу загального користування. Також не заплановано будівництво підземних пішохідних переходів через магістральні вулиці. Окрім того, розроблений ДПТ не передбачає будівництво необхідної кількості навчальних закладів — шкіл та дитячих садочків, при збільшенні населення мікрорайону на 30-50 тис. осіб. А це, при наявному дефіциті місць у школах, суттєво погіршить соціальні умови мешканців Святошинського району”, - зазначає Олег Ступа.

Також за словами автора петиції, громадське обговорення проводилося з грубими порушеннями, тому необхідно зняти документ з розгляду, повернути на доопрацювання і провести повторне громадське обговорення.

“Екологічна комісія відповідає в першу чергу за екологічні питання і зелені зони. Щодо фактів, які наведені в петиції, ми звернемося до Департаменту благоустрою та управління екології провести експертизу щодо дерев і відповідності зелених насаджень на даному ДПТ для того, щоб розуміти яку шкоду могли б нанести. В окремих випадках, де зелені насадження уже знищені, відповідальні за це мають бути покарані згідно чинного законодавства і компенсували завдану шкоду”, - зазначив голова екологічної комісії Костянтин Яловий.

Постійна комісія Київради з питань екологічної політики прийняла рішення звернутися до Київського міського голови з рекомендацією зняти відповідний ДПТ з розгляду, звернутися до прокуратури щодо фактів знищення зелених насаджень, а також звернутися до Державної екологічної інспекції щодо вивчення фактів, які наведені в петиції щодо порушення екологічного законодавства.

Нагадаємо, електронна петиція про зняття з розгляду проекту «Детального плану території житлового масиву Святошин-2 м. Києва» достроково зібрала понад 10 тисяч підписів, необхідних для її розгляду міською владою.