Більшість українців не влаштовують існуючі житлові умови і при можливості вони хотіли б їх покращити. Про це порталу нерухомості
«МЕтри» повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе з посиланням на опитування, проведене на його офіційній сторінці у Facebook.
«Опитування показало, що переважна більшість (більше 80% тих, хто проголосував) хочуть змінити свої житлові умови - придбати власне житло замість орендованого, замінити однокімнатну квартиру на більшу за площею, переїхати від батьків або поміняти «хрущовку» на новобудову», - сказав заступник міністра.
За статистикою близько 50% населення в Україні живе у перенаселеному житлі. Крім того, практично половина всього житлового фонду вже застаріла морально чи фізично, і якісного житла недостатньо. Всього житловий фонд в Україні налічує близько 990 млн кв. метрів. Тобто, в середньому на одного українця припадає 23,3 кв. метрів загальної площі, тоді як у Німеччині рівень забезпечення громадян житлом становить 41 кв. метр, у Великобританії - 44 кв. метри.
«З урахуванням заміни застарілого житла на якісне та з огляду на європейські тенденції будівництва за кількістю квадратних метрів на людину, в Україні потрібно побудувати ще мінімум 1 млрд квадратних метрів нового житла», - підкреслив Лев Парцхаладзе.
Але головними факторами для реального попиту на придбання житла, за його словами, мають стати підвищення реальних доходів громадян, працюючі механізми іпотечного кредитування, а також виконання державою соціальної функції щодо забезпечення населення доступним житлом.
«Одним з таких дієвих механізмів я бачу лізинг і дуже сподіваюся, що ця програма реально запрацює. Лізингове житло збільшить реальний, а не відкладений попит на квартири. Також позитивно вплине на попит врегулювання орендного ринку житла і введення механізмів державної оренди», - додав заступник міністра.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України зараз працює над розробкою законопроектів щодо врегулювання ринку орендного житла та реконструкції кварталів застарілого житлового фонду.