Аукціони для працюючих кар’єрів блокують прихід системних інвесторів у видобувну промисловість

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

Практика проведення аукціонів на розробку родовищ сировини для будівельної індустрії у вже існуючих кар’єрах блокує прихід системних інвесторів у добувну промисловість України. Про це заявив Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій.

Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів звертає увагу на те, що процес отримання спецдозволів на розробку родовищ в Україні є вкрай непрозорим та забюрократизованим. За І квартал 2018 року з 416 заявок на отримання спецдозволів Мінекологією та Геослужбою повернуто 364, тобто 87,5%. Із 20 тисяч родовищ розробляється менше 5 тисяч.

За словами Президента Спілки, прийнята Урядом Постанова щодо права власників цілісних майнових комплексів виробників будматеріалів отримувати спецдозволи для забезпечення власного виробництва сировинною базою без аукціону – блокується.


«Процес умисно загальмовано в ім’я ефемерних аукціонів. Хоча аукціони влада готова проводити лише на діючі кар’єри, «відбираючи» їх у вітчизняних підприємств», - наголошує Іван Салій.

В умовах відкритої економіки, підприємства, позбавлені можливості створення замкненого циклу виробництва, значною мірою втрачають свою конкурентоздатність. Зрештою, це несе загрозу банкрутства вже працюючим підприємствам та великі втрати для української економіки.

З огляду на наведене Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів пропонує встановити, що при вчасному поданні підприємством документів щодо подовження спецдозволу на надрокористування, термін дії попереднього спецдозволу продовжується до моменту видачі нового. Також Спілка пропонує продовжити безстроково дію Постанови Кабміну щодо права власників цілісних майнових комплексів виробників будматеріалів отримувати спецдозволи для забезпечення власного виробництва сировинною базою без аукціону.

«Лише за умови взаємних чітких зобов’язань влади і бізнесу в механізмі державно-приватного партнерства у добувну промисловість України прийде системний інвестор, який  вкладатиме кошти не тільки у видобуток, а і переробку сировини та виробництво сучасної продукції з високим рівнем доданої вартості», - впевнений Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.Підпишись на новини від me3.com.ua