Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України пропонує в державних будівельних нормах впровадити європейські вимоги до проведення фасадної теплоізоляції будівель. Завдяки цьому українці зможуть економити до 15% теплової енергії на ресурсах щороку. Відповідні норми містяться у проекті нового ДБН В.2.6-33:201Х «Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування».
Про це порталу нерухомості «МЕтри» повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
«Для більшості країн Європи та світу економія на енерговитратах є правилом. В Україні це тільки починають впроваджувати. Тому під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції ми запропонували привести у відповідність до європейських вимоги щодо проведення таких заходів, впровадити використання сучасних технологій та матеріалів, підвищити надійність їх використання. Завдяки цьому українці зможуть заощаджувати до 15% тепла. Загалом це близько 3 млрд грн економії за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструюватися та будуватися таких будинків, тим більше зростатиме економія», - сказав заступник міністра.
За словами Лева Парцхаладзе, проведення таких заходів дозволить також на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель
. «Якщо сьогодні приблизний строк експлуатації будівлі складає 100 років, то проведення заходів з теплоізоляції фасадів продовжує їй життя ще до 20 років», - розповів заступник міністра.
Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії».
Оновлений ДБН розроблений Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій та буде прийнятий найближчим часом.
Довідково: Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.