Мінрегіон пропонує будувати тільки енергоефективне житло

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
en-ef

У проекті нового ДБН В.2.2-Х:201Х “Житлові будинки. Основні положення” пропонується ввести норму щодо проектування житлових будинків з класом енергоефективності не нижче “С”. Це дозволить до 40% заощаджувати на енергії та у випадку реконструкції будинків суттєво продовжить їх строк експлуатації. Норма стосується нового будівництва та реконструкції. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“23 липня минулого року набрав чинності важливий для енергонезалежності України закон щодо енергоефективності будівель. Він впроваджує європейські вимоги до енергозбереження, вводячи класи енергоефективності будівель від A до G. Тому під час оновлення ДБН щодо житлових будинків ці зміни повинні також бути враховані. Сьогодні у відповідних чинних нормах є лише загальні вимоги до енергозбереження. І на противагу цьому Європа, де енергоощадні технології є невід’ємною частиною життя кожного мешканця. Ми маємо теж переймати цей досвід та забезпечувати жителів будинків необхідним теплом та комфортом”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Відтак, згідно з проектом ДБН, житлові будинки та вбудовані в них приміщення громадського призначення слід проектувати класом енергоефективності не нижче “С” з урахуванням вимог ДБН В.2.6-31:2016 “Теплова ізоляція будівель”.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2018 року вступила в дію норма щодо обов’язкової енергомодернізації будівель шкіл, а з 1 жовтня - дитячих садків. Завдяки цьому мінімум на 20% збільшується строк експлуатації таких будівель. Відповідні зміни містяться у нових ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки і споруди. Заклади освіти” та ДБН В.2.2-4-2018 “Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти”.