Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України розглядає можливість введення обов’язкової норми проектування ліфтів в нових житлових будинках поверховістю від 4-х поверхів та рекомендувати їх встановлення у новозбудованому житлі поверховістю від 3-х поверхів. Відповідна пропозиція міститься у проекті нового ДБН В.2.2-Х:201Х
“Житлові будинки. Основні положення”. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
“Досі у наших ДБН щодо житлових будинків містяться застарілі норми щодо проектування ліфтів - обов’язкове їх встановлення в будинках заввишки 5 і більше поверхів. Ця норма міститься у ДБН 2005 року. Але сучасний світ ставить умови для підвищеної комфортності жителів будинків - у малоповерховій житловій забудові також мають бути вимоги до більш зручних та комфортних умов проживання людей. Тому ми наразі розглядаємо можливість оновити норми та рекомендувати проектувати ліфти у нових житлових будинках вище 3-х поверхів, а для будинків вище 4-х поверхів зробити це обов’язковою вимогою”, - написав Лев Парцхаладзе
на своїй сторінці у Facebook.
Згідно з пропозицією, рекомендується встановлювати пасажирські ліфти у будинках від 3-х поверхів (або з висотою між основним і верхнім житловим поверхами більше 8 м), обов'язково ж планується їх встановлювати в будинках поверховістю від 4-х (або з умовною висотою 11,2 м).
Ліфти, їх обладнання, розміщення машинного та блочного приміщень та сходів між цими приміщеннями слід влаштовувати згідно з вимогами ДСТУ Б В.2.6-52:2008 “Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві.Технічні умови” та ДСТУ EN 81-70:2010 “Норми безпеки до конструкції та експлуатації ліфтів. Специфічне використання пасажирських і вантажопасажирських ліфтів”. При цьому, допускається застосовувати ліфти вантажопідіймальністю 1000 кг з габаритними розмірами кабіни з шириною та глибиною 2100 мм та 1100 мм відповідно.