Для будівельних об’єктів скасовано отримання техумов від Держслужби із надзвичайних ситуацій

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
1

Тепер для реалізації проектів будівництва не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій. Адже вимоги щодо пожежної і техногенної безпеки вже прописані у державних будівельних нормах.

Відповідні зміни вступили в дію та містяться у Законі № 2020-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності”, який сприяв підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”.
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Раніше при проектуванні об’єкта замовники зверталися до ДСНС для отримання техумов. Проте це була зайва, по суті подвійна процедура, адже вимоги пожежної і техногенної безпеки вже прописані у ДБН. Тому, щоб прибрати цю додаткову зарегульованість, Мінрегіоном був розроблений Закон 2020, який скасував отримання техумов від ДСНС”, - написав він.

Таким чином, було скорочено кількість дозвільних процедур на одну і терміни їх проходження для будівництва об’єктів на 15 днів.
Зараз Україна - одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Довідково: Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.