При будівництві висотних будинків будуть передбачатися сучасні вимоги до пожежної безпеки

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
DSC_3606-1024x768

У новому ДБН “Висотні будинки і комплекси” вводяться підвищені сучасні вимоги щодо пожежної безпеки в цих будівлях. Наприклад, допускається розміщувати пожежний пост безпосередньо в самій будівлі для швидкого реагування у разі надзвичайних ситуацій, а також проектувати спеціальні пожежні (аварійні) ліфти на всіх поверхах висотного будинку, у тому числі, підземної його частини. Новий ДБН вже затверджений та буде опублікований найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступить в дію.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

“Ми осучаснили вимоги щодо пожежної безпеки у висотних будівлях. Зараз у чинному ДБН щодо висотних будинків прописано, що пожежний пост або центральний пункт управління будівлею, як ще його називають, має розміщуватися в окремому приміщенні, прибудованому до зовнішньої стіни висотного будинку. Ми дозволили його розміщувати безпосередньо у самій будівлі за виконання конкретних умов. Це дозволить швидше реагувати на можливі надзвичайні ситуації. Крім того, унормували можливість проектування пожежних ліфтів по всій будівлі – і в наземній частині, і в підземній, наприклад, у вбудованому багаторівневому підземному паркінгу”, - написав Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з новим ДБН:


- розміщення пожежного поста (диспетчерської) всередині будівлі можливе за умови сполучення із вестибюлем або коридором будівлі, які ведуть безпосередньо назовні, та забезпечення нормованого повітрообміну та санітарних норм зі штучного освітлення робочих місць;

- ліфти для транспортування пожежних підрозділів, які обслуговують наземну частину висотної будівлі, можуть також обслуговувати всі підземні поверхи та цокольний поверх за умови влаштування на поверсі паркінгу перед шахтами ліфтів протипожежних тамбур-шлюзів 1-го типу (з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па).

- при будівництві висотних будівель слід проектувати окремі майданчики для пожежної техніки з метою ефективної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Також новими нормами допускається проектування на дахах майданчиків для посадки рятувальних гелікоптерів і проведення санітарно-рятувальних операцій.

Новий ДБН В.2.2-24:20ХХ "Висотні будинки і комплекси" розроблений ДП "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" на заміну чинного наразі ДБН В.2.2-24-2009 “Проектування висотних житлових і громадських будинків” і стосується проектування житлових будинків від 73,5 до 100 м і громадських будинків від 73,5 до 150 м.


Підпишись на новини від me3.com.ua