Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України наполягає на тому, що безпека, комфорт та якість життя людей в регіонах України маєють підвищуватися за рахунок будівництва сучасної соціальної інфраструктури. Тому у регіонах мають будуватись сучасні медичні амбулаторії в сільській місцевості, створюватись Центри безпеки громадян у об'єднаних територіальних громадах, Новий Освітній Простір у школах та дитсадках України.
Про це розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе
у своєму інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
“Сьогодні проблем і задач у будівельній галузі багато. Їх можна умовно поділити на 3 блоки: дерегуляція, містобудівна політика і якісний розвиток будівництва, а також створення умов для підвищення якості надання послуг - інфраструктура: будівництво шкіл, дитсадків, розвиток адміністративних і медичних послуг”, - повідомив він.
Зокрема, Мінрегіон продовжує реалізацію проекту "Новий Освітній Простір" (НОП), основними принципами якого є енергоефективність, безбар’єрність та інклюзія, мотивуючий простір і сучасне обладнання. “У нас є план модернізації шкіл в рамках НОП. У 2016 році ми розпочали з Путрівської школи, в 2017-му вже було 15 шкіл, в 2018-му - 300, а зараз вже близько 500. Ми хочемо, щоб до 2021 року всі опорні школи були зроблені за принципами НОП. І дуже радує, що цей процес практично став вірусним”, - розповів заступник міністра.
Крім того, продовжує активно розбудовуватися мережа сучасних сільських медичних амбулаторій в сільській місцевості - зараз це 517 сільських амбулаторій і в подальшому планується ще збільшувати їх кількість. "Вже побудовано близько 100 амбулаторій. Думаю, до кінця року всі будуть побудовані. Навіщо потрібна нова інфраструктура? У діючих амбулаторіях в 84% випадків немає навіть туалетів і води. Ми ж зараз будуємо світлі відкриті амбулаторії: атмосфера, сучасний підхід, без черг, дитячий майданчик і так далі”, - додав Парцхаладзе. Реалізація проекту передбачає будівництво сучасних будівель нових медамбулаторій, закупівлю необхідного обладнання для лікарів, а також створення умов для проведення телемедицини.
Також Мінрегіон спільно з ДСНС працює над проектом з будівництва сучасних Центрів безпеки громадян у територіальних громадах, які об'єднають в одній будівлі пожежну частину, екстрену медичну допомогу та поліцію. “Є ідея створення єдіного Центра безпеки в гроамаді, який об'єднає пожежну, екстренну медичну допомогу та поліцію. Вже розроблений проект, і хочемо розробити мережу таких центрів безпеки. Вони надаватимуть всю необхідну допомогу протягом 20 хвилин”, - сказав Парцхаладзе.