Нові державні будівельні норми щодо містобудування, а саме ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”, є чинними і продовжують діяти, незважаючи на опір та сплановану кампанію проти вступу їх в дію.
На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: Суд скасував введення обмежень щільності та висотності забудови в містах
«Днями Шостим апеляційним судом було скасовано всі попередні рішення щодо оскарження чинності нового ДБН «Планування і забудова територій» та визнано нечинним наказ Мінрегіону №100 щодо затвердження цього ДБН, проте не сам ДБН. Тому хочу прояснити ситуацію. Визнання цього наказу нечинним ніяк не впливає на чинність самого ДБН. Наказ - лише технічний інструмент, який затверджує і дає старт для публікації державних будівельних норм, після чого вони набувають чинності відповідно до закону і не можуть бути зупинені в інший спосіб. Це незворотний процес і тому дія даного ДБН не призупинялася ні на мить. До уваги всіх, хто якось намагається нівелювати ці позитивні зміни у галузі - ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» є чинним і продовжує діяти!» - написав він.
Парцхаладзе підкреслив, що Мінрегіон при цьому продовжує захищати безпеку і комфорт людей у всіх інстанціях, зокрема, готує подавати касацію. Адже нові вимоги, проти вступу яких була спланована ця кампанія, містять понад 50 принципово якісних змін для покращення життя людей. Зокрема було введено:
- обмеження висотності забудови у містах - нове поняття «блакитні лінії»;
- обмеження забудови у зелених зонах - нове поняття «зелені лінії», які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;
- обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;
- обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові;
- збільшення майданчиків для відпочинку та спорту в житловій забудові;
- обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу та інші важливі зміни.
Крім цього, продовжується перегляд та оновлення містобудівних норм. Відтак розроблено нову редакцію цього ДБН, у якому було додатково враховано важливі проблемні питання та пропозиції до чинних норм. Це зроблено Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст “Діпромісто” імені Ю. Білоконя та за активної участі фахівців, експертів та громадськості. Наказом Мінрегіону №104 від 26 квітня 2019 року, який опубліковано 27 червня цього року в Інформаційному бюлетені Міністерства №6/2019, було затверджено нову редакцію ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій».
«Відповідно до встановленого законодавством порядку ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» набирає чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня опублікування. Тобто, з 1 жовтня цього року. Також додам, що ми будемо надалі продовжувати вдосконалювати ці норми, адже безпека і комфорт людей – найголовніше», - зауважив Парцхаладзе.
Ознайомитися з новою редакцією ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» можна за посиланням:
https://dipromisto.gov.ua/index.php?categoryid=64&p2_articleid=131
Довідково:
ДБН «Планування і забудова територій» було розроблено на заміну попередніх будівельних норм, що регулюють містобудування, які діяли ще з 1992 року.
За декілька днів до вступу в дію цього важливого ДБН в Окружному суді міста Київ було зареєстровано низку позовів, що направлені на визнання протиправним та недієвим наказу Мінрегіону, що затверджує зазначений ДБН. На дію самого ДБН це не впливає, він почав діяти з 1 вересня 2018 року і продовжує діяти зараз.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.