В Україні з 1 липня почав діяти новий порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна за єдиними процедурами та на безоплатній основі. Про це повідомив повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.
“До сьогодні наданням поштових адрес об’єктам будівництва займалися органи місцевої влади на власний розсуд. Не було чіткої процедури присвоєння адрес. На жаль це сприяло корупційним зловживанням та гальмуванню ведення бізнесу. Тому був розроблений чіткий прозорий порядок присвоєння поштових адрес новозбудованим об’єктам. Ці зміни також можуть позитивно вплинути на інвестиційний клімат України та покращити позиції нашої країни у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, зокрема за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”, - сказав заступник міністра.
Новий порядок передбачає можливість присвоєння адрес об’єктам за єдиними процедурами та на безоплатній основі:
- під час отримання будівельного паспорту забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
- після отримання документу, що надає право на виконання будівельних робіт;
- після прийняття об’єкта в експлуатацію.
Таким чином, отримати адресу об’єкту будівництва та нерухомого майна можна буде за 5 робочих днів, тоді як до цього цей термін становив в середньому 30 днів та більше.
Присвоєння адреси здійснюватимуть відповідні органи місцевої влади — виконкоми сільської, селищної, міської ради, районні у місті Києві державні адміністрації, районні та обласні державні адміністрації.
Мінрегіон підготував наказ щодо затвердження порядку визначення реквізитів адреси об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна і зараз він проходить останні погодження.
Експериментальний порядок присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна діятиме з 01 липня 2019 року до 31 грудня 2020 року. Відповідна постанова КМУ №367 “Деякі питання дерегуляції господарської діяльності” набрала чинності 28 квітня цього року.
По завершенню експерименту Мінрегіон має підготувати аналітику щодо його реалізації для остаточного затвердження рішення на законодавчому рівні.