В Україні розпочато процес заміни сміттєпроводів на більш сучасні системи поводження з відходами

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
smittieprovod

З 1 жовтня 2018 року в Україні набула чинності нова норма ДБН, якою скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції. Тепер необхідність їх влаштування визначається з урахуванням прийнятої у кожному населеному пункті системи поводження з відходами.

І місцева влада вже має приймати відповідні зміни для заміни жахливих сміттєпроводів на більш сучасні системи поводження з відходами. Наприклад, використовувати системи роздільного збору і сортування сміття або вакуумного чи пневматичного.

На цьому наголосив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Жахливим та брудним сміттєпроводам в Україні треба покласти кінець. І місцева влада вже може це робити, адже ще з 1 жовтня минулого року діє відповідна будівельна норма, яка скасувала застарілу радянську вимогу – обов’язково проектувати сміттєпроводи у багатоповерхівках. Треба використовувати більш цивілізовані способи збирання сміття, які є у всьому світі. Це звичайно і роздільний збір, і вакуумне збирання, яке більш чистіше, ефективніше та краще”, - наголосив він.

Відтак Парцхаладзе навів приклад Києва, де планують заборонити сміттєпроводи у всіх житлових багатоповерхових будинках. Їх хочуть заварити та дезінфікувати, натомість заохотити жителів до сортування. “Це дуже потрібна ініціатива, яку потрібно запроваджувати у всіх містах. Сподіваюсь, найближчим часом вона буде прийнята у Києві і столиця своїм прикладом покаже, як це треба робити правильно і що від цього лише одні плюси”, - додав заступник міністра.