Колишньому президенту Укрбуд призначили заставу у 5,5 млн. грн.

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
микитась-суд

У Києві відбулося засідання Вищого антикорупційного суду України у справі екс-президента будівельної корпорації «Укрбуд», народного депутата України 8-го скликання Максима Микитася. Напередодні  Національне антикорупційне бюро звинуватило його в організації заволодіння нерухомістю Національної гвардії на суму понад 81 млн грн за допомогою підконтрольних йому будівельних компаній.

Про це повідомив Центр протидії корупції.

Антикорупційний суд відмовив НАБУ у взятті під варту Максима Микитася. Йому призначили лише заставу у розмірі 5,5 млн гривень.

«Після внесення застави Микитась повинен носити електронний браслет, за першим викликом з’являтися до правоохоронців, не покидати міста проживання, не спілкуватися з іншими фігурантами справи тощо», - повідомили у Центрі протидії корупції.


Детективи НАБУ спільно з прокурорами САП розслідують справу щодо колишнього керівника Укрбуду з 2017 року, проте підозру йому оголосили лише 2 жовтня цього року.

«Слідство встановило, що екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екс-командувачем Нацгвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю Національної гвардії України», - зазначили у НАБУ.

У НАБУ повідомили, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 рр., сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.

В травні 2019 року про підозру у вчиненні злочину повідомлено екскомандувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовниці та оцінювачу. В липні коло підозрюваних поповнилося виконавчим директором згаданої компанії.

Підпишись на новини від me3.com.ua