За два роки забудовники витратять на потреби столиці понад 180 млн. грн

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
12

Упродовж 2019-2020 років забудовники, що тільки-но розпочали зведення своїх житлових комплексів у Києві, мають витрати на потреби столиці понад 180 млн. грн.

Про це повідомила головна експертка інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак.

За її даними, ця сума складає лише 1/3 від очікуваних надходжень від пайового внеску в даний період.

«Проте, ці кошти будуть витрачені адресно, на вирішення конкретних потреб районів, а не потраплять до бюджетної «криниці», де вони, м’яко кажучи, губляться поміж кабінетів чи кишень чиновників», - зазначила Вікторія Берещак.

За даними Вікторії Берещак, понад 60% ЖК, будівництво яких розпочалося в перші 9 місяців цього року, вийшли за межі свого проекту і вклалися в розвиток інфраструктури району.

«Наразі забудовники витрачають значні суми на будівництво садочків, шкіл, амбулаторій, створення публічних просторів не тільки для мешканців комплексу, але й району забудови. Це набуває ознак закономірної необхідності», - вказала вона.

До прикладу, експертка вказала на наміри забудовника багатофункціонального комплексу Rusaniv Residence витратити понад 12 млн. грн на благоустрій 1,5 тис м2 набережної Русанівського каналу.

«Разом із реалізацією житлового комплексу з дитячим садком на 80 місць і створенням спортивно-оздоровчого центру для всіх мешканців району, девелопер взяв на себе ще й розробку і впровадження генерального плану з благоустрою частини Русанівського каналу», - зазначила вона.

На переконання Вікторії Берещак, відтермінування скасування пайового внеску до 2021 року – це можливість для місцевої влади знайти альтернативні джерела для вирішення інфраструктурних проблем.

Вона зазначила, що зокрема в Києві, однією із пересторог стосовно скасування пайового внеску вважається катастрофічний стан інженерної інфраструктури.

«Застарі комунікації не витримують навантаження, і потребують, якщо не суцільного оновлення, то хоч точкових ремонтів, що здійсюнювався завдяки новим будівництвам», - підкреслила Вікторія Берещак.

Експертка також нагадала, що інфраструктурний комплекс столиці належить переважно приватним компаніям, які мали б самотужки опікуватися станом свого майна. Тому всі питання стосовно оновлення мереж варто адресувати безпосередньо до Київенерго, Київводоканалу і Київгазу.

На її погляд, попри скасування пайового внеску, будівельний бізнес надалі готовий підвищувати свою соціальну відповідальність і вкладати кошти в розвиток інфраструктури. «Забудовники готові вкладатися в місто, проте очікують від держави прозорих правил гри і жорстокої боротьби з будь-якими проявами корупції в будівельні галузі», - підсумувала Вікторія Берещак.