З наступного тижня починають діяти оновлені будівельні норми щодо протипожежного захисту

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
пожеж

З 1 листопада в Україні набувають чинності оновленні державні будівельні норми щодо протипожежного захисту. Зокрема, введено можливість при проектуванні систем протипожежного захисту передбачати сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою, що набагато ефективніше та краще, ніж гасити пожежі звичайними методами.

Тонке розпилювання води представляє собою хмару або туман із дрібнодисперсних крапель води, що з’являється завдяки спеціальній технології видування високого тиску. За рахунок цього, вода може розпорошуватися на більші площі горіння, а також вбирати в себе тверді частинки диму. Це, у свою чергу, значно знижує ризики сильного задимлення приміщень, і тим самим, зменшує кількість летальних випадків від отруєння чадним газом.

“Сьогодні у 90% випадків пожежу ліквідують, використовуючи воду. Але якщо це робити звичайними методами, то не тільки застосовуються значні об’єми води, а й проектуються більші резервуари для її зберігання. При гасінні руйнуються важливі цінні речі та майно, затоплюються об’єкти. Гасіння пожежі тонкорозпиленою водою довело свою ефективність у світі і тепер запроваджено можливість використання цієї технології також в Україні”, - написав на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, ця технологія може використовуватися при проектуванні систем протипожежного захисту в будівлях різного призначення - в житлових будинках, громадських закладах, соціальних об’єктах, таких як школи та дитячі садки тощо.

Проектування, монтування та підтримання експлуатаційної придатності таких систем повинні здійснюватися згідно з вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 “Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж”.