Мінрегіон виявив завищення замовниками вартості проектів за бюджетні кошти

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
43742985755_f1cf6e70ff_k

Державне підприємство «Укрдержбудекспертиза» на запит Мінрегіону провело у 19 областях України вибіркову перевірку 21 проекту з будівництва амбулаторій у сільській місцевості, у тому числі вартісних показників проектів. За результатами перевірки встановлено необ’єктивність надання експертних висновків окремими експертними організаціями при проведенні експертизи проектів нового будівництва, що спричинило завищення вартості будівництва на суму 35,6 млн грн.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій України.

У Міністерстві звернули увагу на той факт, що однакові по типології, площі та функціоналу проекти амбулаторій, які були запропоновані регіонами до затвердження Мінрегіону, мали різну кошторисну вартість. Саме з метою встановлення причини такої відмінності, Мінрегіоном і було ініційовано здійснення відповідних перевірок.

Мінрегіон 21 січня направив до ДАБІ лист з вимогою перевірити діяльність відповідних експертних організацій, а саме: ТОВ «Вінстратегія-Будтехекспертиза», ТОВ «Агенція незалежного інспектування «Експерт», ТОВ «Експертиза МВК», ТОВ «ПРОЕКСП», ТОВ «Експертиза ЗО», ТОВ «Рембудконсалтінг», філії ДП «Укрдержекспертиза» у Волинській області, Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій,  Черкаській областях.


За результатами перевірки, у разі виявлення ДАБІ порушень щодо дотримання вимог нормативно-правових та нормативно-технічних актів у сфері містобудівної діяльності експертними організаціями, робочою групою Міністерства розвитку громад та територій України буде розглянуто питання виключення таких організацій з переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва.

Також Державною аудиторською службою України було здійснено фінансовий аудит 147 проектів нового будівництва амбулаторій та виявлено завищення вартості будівельних робіт на суму 7,8 млн грн. За результатами відповідної перевірки замовниками усуваються зауваження.

 Довідково:

Мінрегіон у 2017-2019 роках було визначено головним розпорядником субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Проекти нового будівництва розроблялися регіонами відповідно до затверджених типових зразків проектів будівництва для закладів охорони здоров’я у сільській місцевості (наказ Мінрегіону від 16.05.2018  № 117).


Підпишись на новини від me3.com.ua