
До 70% відмов, які отримують представники будівельних компаній від Державної архітектурно-будівельної інспекції, є необґрунтованими. Про це заявив Голова Ради директорів Конфедерації будівельників України Олександр Ротов виданню «Новое Время».
«На мою думку, найкорупційнішим органом зараз є Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), збитки від корупційної роботи якої оцінюються в мільярди гривень. Забудовники просто не можуть зареєструвати жоден з дозволів доти, доки не «мотивують» представників інспекції. За нашими оцінками, до 70% відмов, які отримують представники будівельних компаній, є необґрунтованими», - сказав Олександр Ротов.
Для того, щоби змінити ситуацію на краще, на думку Голови Ради директорів КБУ, будівництво має відбуватися в три етапи, кожен з яких виконується відповідно до виданої ліцензії. Для кожного етапу повинні бути прописані зрозумілі процедури для оброблення певної заяви.
«Ключові повноваження, на мій погляд, краще передати в підрозділи місцевої адміністрації. Система має працювати за принципом «єдиного вікна» для взаємодії з усіма, хто подає заяви, а також займатися моніторингом всіх етапів з державними органами і приватними компаніями. Наприклад, з постачальниками газу, електроенергії, послуг з водопостачання та водовідведення», - наголосив Олександр Ротов.
Важливо, щоб терміни ухвалення позитивного або негативного для забудовника рішення були обумовлені заздалегідь. Їх порушення — підстава для введення санкцій. Всю документацію доцільно перевести в електронну форму.
За словами Олександра Ротова, Уряд вже зробив перший крок для подолання корупції у дозвільній системі у будівництві, погодивши створення електронного кабінету забудовника, куди всю інформацію на першому етапі будуть вносити приватники, тобто звичайні люди, які будують будинки для себе. Законопроект, який допоможе повноцінно запрацювати цій системі, є одним з найпріоритетніших для уряду на осінь.