Незважаючи на карантин, попит на 1-кімнатні квартири в Києві зріс на 2,5-3%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
kvartyra

Незважаючи на березневий карантин, у Києві попит на 1-кімнатні квартири за 3 місяці 2020 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, зріс в середньому на 2,5-3%.

Про це повідомила директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу POLARIS Home & Plaza Анжеліка Саакян.

За її словами, в порівнянні з I кварталом минулого року, обсяг продажів квартир на первинному ринку Києва і області практично не змінився. Разом з тим зросла кількість придбаного житла в сегменті 1-кімнатних квартир, а кількість проданих 3-кімнатних та багатокімнатних несуттєво знизилася.

«Жорсткі умови карантину привели до невеликого спаду купівельної активності в період з 16 по 23 березня. Але саме 1-кімнатні квартири викликають стійкий інтерес у потенційних покупців: з початку року квартири площею 35-46 м2 склали до 70% від усього продаваного житла», - зазначила Анжеліка Саакян.

При цьому, за її даними, понад 50% всіх однокімнатних квартир у споруджуваних житлових комплексах купується в перші 6-9 місяців від початку будівництва, коли ціна є найбільш прийнятною для покупця.


Експерт розповіла, що більше 60% всіх 1-кімнатних квартир купується з метою їх подальшого перепродажу на стадії введення будинку в експлуатацію або ж для подальшої здачі в оренду.

«На сьогоднішній день збільшення попиту на 1-кімнатні квартири викликано очікуваним зниженням прибутковості депозитних вкладів більш ніж на 1/3, що змушує багатьох шукати альтернативні можливості для примноження накопичених коштів», - підкреслила Анжеліка Саакян.

Вона вважає, що до кінця року попит на 1-кімнатні квартири може вирости сумарно на 8-10%. При цьому, на її думку, потенціал попиту багато в чому залежатиме від ефективності вжитих заходів по боротьбі з вірусом, плану Кабінету міністрів України щодо подолання кризових явищ в економіці, стабілізації курсу національної валюти, реформування будівельної сфери, а також від політичної стабільності.

«Економічна стабільність, потенційний розвиток іпотеки, впровадження ефективних реформ в будівельній галузі сприятимуть збільшенню кількості потенційних покупців нового житла», - сказала експерт.

Анжеліка Саакян звернула увагу на те, що за 1-й місяць продажів в багатофункціональному житловому комплексі POLARIS Home & Plaza було реалізовано понад 100 квартир (близько 6% від всього запланованого обсягу). При цьому з них більше половини (57 квартир) склали однокімнатні.


Підпишись на новини від me3.com.ua