Прем'єр-міністр пропонує відмінити держконтроль будівництва до введення об'єкта в експлуатацію

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
5ec5580d2542c840721875_820x360

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пропонує у рамках реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції відмінити державний контроль у процесі будівництва та залишити його лише на етапі вводу об'єкта в експлуатації. Про це він заявив під час наради з учасниками будівельного ринку, присвяченої питанню реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Прем’єр-міністр, зокрема, наголосив на важливості обговорення концепції реформи з усіма учасниками будівельного ринку та презентував систему реформи ДАБІ. За словами Дениса Шмигаля, під час розробки реформи був врахований європейський досвід. «Ніде в Європі немає контролю будівництва на вході, є містобудівельні умови і обмеження, за які хтось несе персональну відповідальність», - зазначив він.


Суть реформи, нагадав Прем’єр-міністр, полягає в тому, щоб замість ДАБІ, яка має надмірні повноваження, створити три центральних органи влади, між якими розподіляться регуляторні та контролюючі функції. «Потрібно відокремити контрольну функцію, викинути ліцензування як непотрібне, забрати контроль на вході і поставити контроль лише на етапі введення в експлуатацію», - заявив очільник Уряду.

За його словами, необхідно швидко пройти цю реформу і прийняти відповідні законопроекти, які на сьогодні вже в основному підготовлені. «Тоді і ринок інакше запрацює, і будівництво буде іти швидше, і ми зможемо уникнути незаконних будівництв. Треба дати всім однакові правила гри. Бо бізнес - це конкуренція. І ці правила - завдання влади - Кабміну і Верховної Ради", - заявив Денис Шмигаль, закликавши учасників будівельного ринку взяти участь у якнайшвидшому впровадженні реформи.

Під час обговорення Прем'єр-міністр також запевнив, що виступає за впровадження системи страхування ризиків замовника, інвестора і підрядника.  "Для вас, як для учасників ринку, зекономлені від корупції гроші - це ресурс для страхування", - зазначив він. Крім того, очільник Уряду підтримав ініціативу присутніх депутатів про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що буде розслідувати факти корупції в ДАБІ, та погодився з пропозицією учасників ринку щодо створення робочої групи, яка спільно напрацює пропозиції до законопроекту.


Підпишись на новини від me3.com.ua