Відтепер зареєструватись в іпотечній квартирі можна лише за згодою банку

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
микроквартира

Уряд підтримав зміни до Правил реєстрації місця проживання, згідно з якими громадяни зможуть зареєструватися у житлі, що знаходиться в іпотеці, лише за згодою іпотекодержателя або довірчого власника.

Відповідне повідомлення оприлюднено на Урядовому порталі.

«Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови Міністерства юстиції «Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання», якою врегульовуються особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі», - йдеться в повідомленні.


Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що зміни у правила реєстрації необхідні, аби створити сприятливі умови для подальшого розвитку іпотечного кредитування в Україні, а також удосконалити механізми захисту майнових прав іпотекодержателя та житлових прав іпотекодавця.

Постановою передбачається, що у разі перебування житла в іпотеці або в довірчій власності, що є одним із способів забезпечення виконання зобов’язань, реєстрація місця проживання особи здійснюється лише за наявності згоди відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

Крім того, з метою перевірки права власності особи, що подала заяву для реєстрації місця проживання, на відповідне житло, а також перевірки перебування такого житла в іпотеці або в довірчій власності передбачається обов’язок працівника органу реєстрації використовувати відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього.

«Нові правові механізми усунуть перешкоди для звернення стягнення на житло, що перебуває в іпотеці або довірчій власності, та, відповідно, полегшать доступ до іпотечного кредитування», - пояснив Міністр.


Підпишись на новини від me3.com.ua