Незважаючи на масові протести ошуканих інвесторів, попит на житло на початкових стадіях будівництва збільшився на 15%

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
Polar

За червень-липень, в порівнянні з травнем, попит на об'єкти на початкових стадіях будівництва збільшився в середньому на 15%.

Про це повідомила директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу POLARIS Home & Plaza Анжеліка Саакян.

На думку експерта, через невирішеність проблем цілого ряду київських недобудов, багато ошуканих інвесторів перейшли до різного роду протестів, концентруючи ризикованість вкладень в квартири на первинному ринку. Але це, як вважає Анжеліка Саакян, практично не позначилося на динаміці продажів.

«Проблеми незавершених об'єктів будівництва стали каталізатором того, що покупець став більш виважено підходити до вибору забудовника й об'єкта інвестування. Головними його вимогами на сьогоднішній день є: продумана до дрібниць інфраструктура ЖК, який будується, висока ліквідність вкладень, чи велося будівництво в період карантину та ін. Але найважливіше - це реноме забудовника, його досвід на ринку, здатність будувати за рахунок власних коштів, що суттєво знижує ризики для покупця», - сказала експерт.

Станом на середину липня, як зазначила експерт, близько 40% всіх придбань квартир припадає на початкові стадії будівництва (готове свайне поле або побудовано кілька перших поверхів), саме в цей період стартова ціна квартири найбільш прийнятна для покупця. Більше 25% попиту сконцентровано на об'єктах, будівництво яких знаходиться на «монолітному» етапі - зведення каркаса будівлі (від 6 до 12 місяців), близько 20% припадає на об'єкти, де вже ведеться облаштування інженерних мереж, монтаж склопакетів, фасадні роботи та ін. (від 12 до 15 місяців), а попит на завершальних етапах будівництва становить близько 15% від усього обсягу продажів.

Анжеліка Саакян звернула увагу на те, що більше 70% від всього попиту на початкових стадіях будівництва припадає на об'єкти нових форматів, будівництво яких почалося в 2020 році і не зупинялося в період карантину: це перш за все багатофункціональні житлові комплекси, об'єкти форматів «місто в місті», live-work-play і ін.

Вона нагадала, що в середньому по ринку зростання вартості м2 з моменту початку будівництва і до введення об'єкта в експлуатацію в об'єктах економ-класу досягає 22-25%, в об'єктах комфорт-класу - 30%, бізнес-класу - 35%. При цьому, за даними Анжеліки Саакян, підвищений попит на об'єкти нових форматів (категорії комфорт + і бізнес +) викликаний саме високою ліквідністю вкладень: до 50% за весь період будівництва.

Що ж стосується подальшої ситуації на первинному ринку Києва, то експерт висловила впевненість, що в найближчі 2 місяці активність покупців буде достатньо високою, що відіб'ється на зростанні продажів на стартових етапах будівництва.

«В залежності від економічної ситуації в країні, в тому числі курсу національної валюти, а також стабільної вартості будматеріалів і будівельно-монтажних робіт, в серпні-вересні обсяг інвестицій в об'єкти на початкових стадіях будівництва в середньому по ринку може скласти до 45% від усього обсягу продажів», - підсумувала Анжеліка Саакян.