Суд назвав три ознаки самочинного будівництва

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
VSU

Верховний Суд ухвалив рішення, в якому вказав на три обставини, за яких об'єкт вважається самочинним будівництвом. Про це повідомило видання ЮРЛІГА.

Суд розглянув позов обслуговуючого кооперативу "БУДІНВЕСТПЕРСПЕКТИВА", який просив суд скасувати наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю про скасування реєстрації декларації про початок проведення будівельних робіт.

«Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, не дочекавшись кінцевої дати усунення недоліків припису позивачем, скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт. На думку позивача, вказані дії є протиправними, оскільки ч. 2 ст. 39-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не передбаченою такої підстави для визнання об'єкта самочинним будівництвом, як розроблення та затвердження містобудівної документації на об'єкті із порушенням містобудівних умов та обмежень», - йдеться в повідомленні.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову. Суди виходили з того, що замовником будівництва наведені недостовірні дані у декларації про початок виконання будівельних робіт, оскільки об'єкт будується без урахування вимог містобудівної документації, вихідних даних та без дотримання вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС із таким висновком погодилась. Відповідну постанову у справі № 826/1419/18 Верховний суд прийняв 15.07.2020 р. Таким чином, об'єкт слід вважати самочинним будівництвом, зокрема, за наявності хоча б однієї з таких обставин:


1) об'єкт збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;

2) об'єкт будується без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи;

3) об'єкт будується без належно затвердженого проекту з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

При цьому, під виявленням недостовірних даних у зареєстрованій декларації розуміється встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації.

 


Підпишись на новини від me3.com.ua