Для вирішення питань довгобудів змінять українське законодавство

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
dsc_0556

Протягом 2 місяців в Україні буде підготовлено проекти законодавчих та нормативно-правових актів, які допоможуть вирішити проблему існуючих довгобудів та уникнути подібних ситуацій в майбутньому. Про це заявили співголови Міжвідомчої робочої групи з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва, засідання якої відбулося 7 вересня.

Як повідомили порталу МЕтри у пресслужбі Мінрегіону, співголовами групи є перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський та заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«Необхідно виробити дієвий механізм для того, щоб ми на ділі могли вирішити питання постраждалих інвесторів та не допустити виникнення таких ситуацій в майбутньому. Кожна ситуація вимагає індивідуального підходу. Команда Мінрегіону має розуміння проблеми та певний зріз напрацювань, ми готові максимально працювати в рамках цієї групи, зокрема в частині підготовки нормативно-правової бази», – зазначив перший заступник Міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

Для забезпечення ефективної роботи Робочої групи під час засідання було створено підгрупи щодо розроблення механізму добудови проблемних об’єктів незавершеного житлового будівництва та посилення фінансового контролю за використанням коштів, інвесторів фізичних та юридичних осіб, залучених до будівництва об’єктів на чолі з головою Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку України, а також щодо підготовки змін в законодавство у сфері містобудівної діяльності щодо сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва на чолі з першим заступником Міністра розвитку громад та територій Василем Лозинським.

«Маємо чітке завдання за 2 місяці напрацювати проекти законодавчих актів та нормативно-правових документів, які б унеможливили в майбутньому шахрайство з грошима інвесторів, а також сформувати дорожню карту тих проблемних об’єктів, які вже існують в Україні», – сказав Антон Геращенко.


Довідково:

Міжвідомча група утворена  12 серпня 2020 року Постановою Уряду та є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. До складу входять представники Уряду, банківських установ, інвесторів об’єктів житлового будівництва, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати.

Основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є:

1) сприяння забезпеченню координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва;

2) визначення шляхів, механізму і способів вирішення проблемних питань, що виникають у сфері захисту інтересів інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва;

3) розроблення пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази у сфері захисту інтересів інвесторів об’єктів незавершеного житлового будівництва.


Підпишись на новини від me3.com.ua