Мораторій на стягнення боргів по валютній іпотеці подовжено

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
презик

Президент Володимир Зеленський підписав Закон, яким до 21 квітня 2021 року продовжується дія мораторію на стягнення майна, залишеного в заставу для отримання кредиту в іноземній валюті.

Про це повідомило Офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Документом продовжується до 21 квітня 2021 року дія мораторію на стягнення зазначеного майна громадян України та встановлюється заборона на примусове стягнення майна (майнових прав), якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва», - йдеться в повідомленні.


Мораторій продовжено з огляду на ситуацію, у яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.

Також встановлюється заборона на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов'язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їхнього фінансового становища через спалах коронавірусної хвороби та запровадження у зв’язку з цим обмежувальних заходів. Документ надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті.


Підпишись на новини від me3.com.ua