Зведення багатоквартирного будинку на присадибних ділянках поза законом

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
me3.com.ua

Сьогодні зведення багатоквартирних будинків на присадибних ділянках не є законним. Про це написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

За словами посадовця, такі види територій надаються у приватну власність безкоштовно і мають цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель саме за присадибною ділянкою закріплена її «житлова» функція.


«Власники землі загалом можуть змінювати цільове призначення територій. Проте стосовно присадибних ділянок є деякі обмеження. Наприклад, за законом «Про регулювання містобудівної документації» зміна цільового призначення ділянки неможлива, якщо це не відповідає плану зонування території чи генеральному плану. Тому власник, який вирішує будувати багатоквартирні споруди, отримує відмову у зміні цільового призначення ділянки», - написав він.

Натомість на присадибній ділянці дозволено споруджувати таунхауси або, іншими словами, зблоковані житлові будинки – невисокі одноквартирні житлові будинки з окремим виходом на присадибну ділянку.

«Крім того, в межах житлової забудови на присадибній ділянці допускається розміщення приміщень для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності, як складової власного житла», - додав Юрій Тацій.

Підпишись на новини від me3.com.ua