У Тернополі ресторан та хостел працюватимуть у «карантинні вихідні» як релігійна організація

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
реліг

У Тернополі власник ресторанів і хостелу Тарас Ковальчук вирішив створити релігійну організацію для того, щоб його бізнес зміг працювати на час «карантину вихідного дня».

Про це повідомило Громадське телебачення.

За словами Тараса Ковальчука, після рішення уряду він шукав юридичний механізм, за яким бізнес зможе працювати у нових умовах. Так, підприємцю сподобався досвід у Польщі, коли фітнес-центр відкрив релігійний гурток «Церква здорового тіла», щоб продовжити працювати за умов посиленого карантину.

«Почали вивчати, виявилось церкви не треба, треба просто релігійну організацію. Тому сьогодні 12.11.2020 десять однодумців на загальних зборах проголосували про створення релігійної організації "Братство Лисих" та затвердження статуту», — написав Ковальчук.


Він анонсував, що на вихідних хостел працюватиме у форматі монастиря, ресторан — як трапезна і клуб — як храм. Підприємець посилається на статтю 35 Конституції України, яка, зокрема, гарантує свободу «безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність».

Також він заявив, що для пояснень, чому бізнес працює, використовуватиме право на збори за Конституцією та протокол про створення організації.

Як пояснював міністр Кабміну Олег Немчінов, релігійні заходи регулюються Конституцією, тому уряд не може заборонити їх проведення без введення надзвичайного стану. Під час таких заходів мають дотримуватися вимог щодо кількості учасників (до 20 людей), дистанції та використання засобів індивідуального захисту.

Нагадаємо, Уряд запровадив «Карантин вихідного дня» 11 листопада. Почав він діяти вже з 14 – 15 листопада. У вихідні працюватимуть лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.
Підпишись на новини від me3.com.ua