У Києві оприлюднять усі містобудівні умови та обмеження з 2011 року

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
DABI-2222

Київська міська влада готує до оприлюднення близько 4 тис. містобудівних умов та обмежень та понад 2 тис. будівельних паспортів, виданих з 2011 року. Ці документи можна буде переглянути онлайн. Триває підготовка до оприлюднення цих документів. Це дасть можливість усім охочим за допомогою кількох кліків знайти містобуди за адресою, яка їх цікавить, та ознайомитись з їхнім змістом.

Про це написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської держадміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

Юрій Тацій нагадав, що містобудівні умови та обмеження – це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва. Його видача Департаментом містобудування КМДА – лише перший крок в ланцюгу дозвільних процедур, що ведуть до початку будівельних робіт.

«Містобуди власне не є дозвільним документом, а лише визначенням умов та обмежень на подальше проєктування. А саме – архітектурні вимоги до об'єкта, його поверховості та щільності забудови, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, й інших планувальних та історико-культурних обмежень щодо забудови на зазначеній земельній ділянці», - написав він.

Посадовець зазначив, що містобудівні умови та обмеження видаються за наявності у потенційного забудовника земельної ділянки (у власності або користуванні), окрім випадків, коли проводиться реконструкція будівлі в межах фундаменту. Їхній зміст – це не якісь примхи чиновників, а чітко визначені містобудівною документацією місцевого рівня умови забудови тієї чи іншої локації.

Тому видача містобудів – фактично технічна процедура, коли фахівці в один документ збирають усі зафіксовані в нормативно-правових актах правила забудови саме цієї території. Все для того, аби у майбутньому архітектор, який готуватиме проєкт, виходив не зі своїх побажань та фантазій, але з тих містобудівних реалій, що існують в місті і щоб його проєкт не суперечив законодавству та планам розвитку міста.

«Містобуди разом з технічними умовами «лягають» в основу завдання на проектування – це вимоги замовника до проектувальника щодо планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних та інших рішень об’єкта будівництва. І лише після цього можливе укладання договору на розробку проектної документації, наявність якої дає право звертатися до уповноважених установ спочатку за експертизою цього проекту, а потім за дозволом на будівництво, або ж подавати декларацію (в залежності від об’єкту)», - зазначив Юрій Тацій.

Він вважає, що оприлюднення містобудівних умов та обмежень дозволить киянам побачити, які рамки ставила міська влада до проекту майбутньої забудови. І, порівнявши з самим проектом, можна зрозуміти, якими їх прийняла центральна влада.

За інформацією посадовця, з 2011 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав близько 4 тис. містобудівних умов та обмежень та понад 2 тис. будівельних паспортів (для нескладних будівництв).