Кадастровий номер земельної ділянки є унікальним кодом, який має зберігатися за ділянкою протягом всього часу існування. Проте випадки зміни цього номеру можливі. У цьому випадку власникам треба здійснити певні зміни в документах.
Про це написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.
«Згідно зі статтею 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» кожна земельна ділянка під час реєстрації отримує унікальний код – кадастровий номер. Це індивідуальний набір цифр і знаків, який зберігається за ділянкою протягом всього часу її існування», - написав він.
Зміна кадастрового номера у існуючої земельної ділянки все ж можлива, але тільки у разі розширення чи звуження її меж. Найчастіше це трапляється у таких випадках:
- коли землю розділяють на декілька частин. Тоді кожна новоутворена ділянка отримує власний кадастровий номер, адже її початкові межі змінено;
- коли ділянки об’єднують в одну. Принцип зміни меж такий самий, а значить нова територія отримує один новий кадастровий номер.
В обох випадках власник (або власники) повинні отримувати містобудівні умови та обмеження на будівництво, навіть якщо воно вже розпочато. І цілком можливо, що наявні споруди суперечитимуть виданій документації. У такому разі отримувач містобудівних умов та обмежень зобов’язаний змінити параметри своєї забудови.