В Київській міській держадміністрації роз’яснили навіщо потрібен сертифікат енергоефективності будинку

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
utepluvach

Енергетичний сертифікат - це документ, що містить дані про адресу будівлі, її функціональне призначення, фактичне енергоспоживання, обсяг викидів парникових газів, а також клас енергоефективності.

Про це розповів заступник директора Департаменту – начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«У 2017 році Верховна Рада ухвалила Закон «Про енергетичну ефективність будівель». Головне нововведення цього документу – впровадження сертифікатів, в яких вказується рівень споживання енергії об’єктом будівництва», - написав він.

Визначення класу енергетичної ефективності споруди – це фактично оцінка якості будівництва. Таких класів 7 – вони нумеруються латинськими літерами від А до G (від найнижчого споживання енергії до найвищого). Розрахунок класу енергоефективності проводиться на основі проектної документації.

«Наведу аналогію з побутовою технікою, яка поділяється за енергоефективністю на такі ж класи. Покупці з більшою ймовірністю придбають прилад, який споживає менше енергії. В майбутньому це дозволить заощадити кошти на сплаті комунальних рахунків. Та сама ситуація – з будинками. Чим вищий клас енергоефективності, тим менше власник будинку платитиме за комунальні послуги. А отже зростає привабливість нерухомості для покупця», - зазначив Юрій Тацій.


Сьогодні на етапі введення в експлуатацію сертифікат енергоефективності обов’язковий для:

- об’єктів будівництва та реконструкції, які за класом наслідків належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;

- будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування;

- будівель, де здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та в результаті якої має досягатися клас енергоефективності не нижчий мінімальних вимог.

Отже, покупцям житла варто цікавитися сертифікатом енерегоефективності будинку, в якому вони хочуть жити. Адже від цього напряму буде залежати якість їхнього життя і достаток родини. А якщо забудовники самі не оприлюднюють цю інформацію, вимагати її. Дані сертифікату мусять бути одним із визначальних факторів в рішенні про купівлю нерухомості!


Підпишись на новини від me3.com.ua