Уряд затвердив ще одну доступну іпотеку в межах 7% річних

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
photo_2021-01-27_20-06-29

Кабінет Міністрів за наполяганням Президента України Володимира Зеленського затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Про це повідомило Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Постанова «Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів», яку уряд затвердив сьогодні на виконання завдання Президента, передбачає, що Фонд здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їхньої вартості. Компенсацію відсотків Фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку у національній валюті в уповноваженому банку.

Скористатися цією компенсацією зможуть як громадяни України, які прагнуть купити квартиру, так і ті, хто хоче побудувати будинок самостійно.

Варто зазначити, що в іпотеку не можна буде придбати житло, яке побудоване до 2015 року.

Програма зі здешевлення вартості іпотечних кредитів запрацює в межах програми «Доступні кредити 5-7-9%».


Завдяки цій програмі іпотека стане доступнішою й більше родин, які потребують поліпшення житлових умов, зокрема молоді сім’ї, зможуть придбати нове помешкання.

Крім того, іпотечне кредитування сприятиме розвитку економіки та створюватиме додаткові стимули для молодих українців залишатися жити й працювати на батьківщині.

Ця постанова буде доопрацьована у Міністерстві фінансів протягом двох днів і подана на підпис Прем’єр-міністру до п’ятниці, 29 січня.

Як раніше повідомляв портал МЕтри, з 2021 року також починає свою роботу ПАТ «Українська фінансова житлова компанія», що створено для розробки та втілення механізму доступної іпотеки. Зокрема, йдеться про фінансові інструменти з можливістю отримання іпотечного кредиту до 7 % річних строком до 20 років із залученням до співпраці банків за державного посередництва.

Крім того, в Україні діє Державна іпотечна установа, яка була заснована для реалізації механізмів здешевлення іпотеки в Україні.

Також в Україні досі діє Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, який наразі надає пільгові молодіжні житлові кредити під 6% річних.
Підпишись на новини від me3.com.ua