В Україні спростять отримання довідок про вартість нерухомості

Підписуйтесь на Telegram канал МЕтри
FDMUВ Україні спростять отримання довідок про вартість нерухомості, запустивши автоматичний сервіс у Єдиній базі даних оцінки.

Про це повідомили в пресслужбі Фонду державного майна України.

У Фонді держмайна зазначили, що реалізувати сервіс планують до другого кварталу 2021 року. Вона стала можлива завдяки міжнародному спонсорству. Спочатку сервіс автоматичної довідки планували запустити в минулому році, але в держбюджеті не знайшлося коштів.


«У квітні 2020 року Фонд державного майна України у зв'язку з переглядом державного бюджету був позбавлений коштів на реалізацію передбачених законодавством повноважень, зокрема реформи оціночної галузі, що унеможливило запуск послуги з надання громадянам електронної довідки про оціночну вартість нерухомого майна з 1 липня 2020 року. Проте Фонд державного майна розпочав процедуру пошуку коштів серед міжнародних донорів. За сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Фонд держмайна провів необхідні технічні роботи і готовий до введення в експлуатацію послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості у ІІ кварталі 2021 року. Таким чином, кошти із державного бюджету на впровадження даної послуги не витрачаються», - зазначили у ФДМ.

Фонд державного майна наголошує, що відтермінування введення в експлуатацію вищезазначеної послуги не вплинуло на обсяг податкових надходжень до державного бюджету від операцій з нерухомістю. Відповідно до даних Єдиної бази, показник відповідних надходжень (збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та державне мито) у 2020 році склав 2,8 млрд грн проти 2,6 млрд грн у 2019 році.

Підпишись на новини від me3.com.ua